Strona GłównaAktualnościNAGRODY PREZYDENTA MIASTA DLA SPORTOWCÓW I TRENERÓW

18-01-2010
Zdjęcie:
Treść:

Pod koniec ubiegłego roku Rada Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim podjęła uchwałę, na mocy której prezydent miasta ma prawo przyznawania nagród za szczególne osiągnięcia zarówno dla sportowców jak i ich trenerów. Po raz pierwszy skorzystał z tej możliwości w piątek 15 stycznia podczas Ostrowieckiej Gali Sportu zorganizowanej przez redakcję „Echa Dnia”. Po wcześniejszych konsultacjach z Miejską Radą Sportu prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński postanowił nagrodzić za wysokie wyniki w szkoleniu sportowców trzech ostrowieckich trenerów. Grzegorz Kępa, trener sportów siłowych i fitness z UKS Black & White otrzymał 2 tysiące złotych, a trener siatkarek AZS KSZO Roman Murdza i trener pływaków KSZO Maciej Hampel po tysiącu złotych. Nagrody prezydenta miasta przyznane za wysokie osiągnięcia sportowe otrzymało pięciu młodych sportowców. Mistrz świata juniorów w trójboju siłowym Maciej Bańcer z UKS Black & White otrzymał 3 tysiące złotych, uprawiająca fitness gimnastyczny zawodniczka tego samego klubu Justyna Jedlikowska dostała 1500 złotych, taką samą kwotę prezydent J. Wilczyński przekazał utytułowanej pływaczce KSZO Donacie Kilijańskiej a wicemistrzynie Polski w siatkówce plażowej Alicja Stefańska i Monika Litwin z MUKS „Jedynka” otrzymały po tysiącu złotych.
-Gratuluję wszystkim wyróżnionym w plebiscycie „Echa Dnia”. Rok 2009 był dobry dla ostrowieckiego sportu, mam nadzieję że obecny będzie jeszcze lepszy i będę miał wiele okazji do przyznania i przekazania kolejnych nagród –mówił prezydent miasta Jarosław Wilczyński podczas Ostrowieckiej Gali Sportu w sali kina „Etiuda”.

Wyszukaj w portalu