UWAGA! Zmiana numerów rachunków! Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski po zimowej przerwie przystępuje do kolejnych inwestycji drogowych w naszym mieście.

W dniu wczorajszym nastąpiło oficjalne przekazanie budowy na ul. Las Rzeczki, która to rozpocznie sezon prac drogowych. Na konferencji prasowej Prezydent Jarosław Górczyński poinformował, że w roku bieżącym Gmina na inwestycje drogowe przeznaczy środki w wysokości 16 mln zł, przy czym remont ul. Rzeczki, który polegał będzie na wymianie podbudowy na odcinku kilometra, położeniu nowej nawierzchni, wymianie krawężników oraz wykonaniu oświetlenia, pochłonie 1,6 mln zł. Wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

– Rozpoczynamy sezon prac związanych z remontami dróg miejskich – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Łączne nakłady na tego typu inwestycje, jakie przewidujemy w tym roku wynoszą aż 16 milionów złotych. To dwukrotnie więcej niż w 2016 roku i mogę powiedzieć, że to nie koniec niespodzianek. Mamy dobrą sytuację budżetową, spore oszczędności.

Rozstrzygnięto już przetargi na remonty ulicy Sportowej – za 160 tys. zł oraz ul. Staszica za 138 tys. zł. Oba remonty rozpoczną się niebawem i będą realizowane do końca maja. Gmina ogłosiła przetarg na ul. Rzeczki, którego wartość wyniesie około 8 mln zł.

Prezydent Jarosław Górczyński serdecznie podziękował radnym: Irenie Kowalczyk – Kwiecień, Danucie Barańskiej, Agnieszce Rogalińskiej i Halinie Sławek, które były inicjatorkami przebudowy ulicy Las Rzeczki.