UWAGA! Zmiana numerów rachunków! Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

„ Bo radość jest w nas”, pod tym hasłem odbywały się VI Ostrowieckie Senioralia 2017, w których udział brał prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Główne obchody „Senioralii” rozpoczęły się na ostrowieckim Rynku, gdzie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości wraz z zaproszonymi gośćmi złożyli wieńce oraz kwiaty pod pomnikiem pomordowanych ostrowczan. Z Rynku barwny pochód ruszył ulicami miasta w kierunku amfiteatru, gdzie wszystkich zgromadzonych powitała Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Matylda Niewójt oraz Prezydent Jarosław Górczyński, który przygotował niespodziankę dla „dojrzałej młodzieży” w postaci pysznego tortu.

-Dla mnie to wielka radość i zaszczyt być z Wami od tak wielu lat .W Was jest radość i mądrość życia. Z Waszego doświadczenai już nie raz korzystałem. Gratuluję zwycięstwa w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu odbędzie się Koncert dla Seniora oraz dwie imprezy „Zatańczyć jeszcze raz”. Gratuluję, ponieważ zdobyliście najwięcej głosów, a to świadczy o tym, że jesteście zintegrowani. W te wakacje otwieramy odkryty basen na Rawszczyźnie. Buduje się Ostrowiecki Browar Kultury i mam nadzieję, że te obiekty będą służyć Państwu oraz Waszym dzieciom i wnukom- powiedział Prezydent

Po oficjalnym przywitaniu rozpoczęła się część artystyczna, gdzie zaprezentowały się zespoły i chóry. Śpiewom i wesołej zabawie zdawało się nie być końca.