UWAGA! Zmiana numerów rachunków! Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

Już po raz XXVI został rozstrzygnięty plebiscyt „Uczeń Roku 2016/17” organizowany przez Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Gazetę Ostrowiecką pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Inicjatywą plebiscytu było docenienie najlepszych uczniów ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjów, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy mogą pochwalić się osiągnięciami w nauce.

Nasi uczniowie mają olbrzymi potencjał, który dzięki zaangażowaniu ich pedagogów zaprocentuje w przyszłości. Jestem przekonany, że będziecie błyszczeć na scenach życia gospodarczego, naukowego, politycznego, czy kulturalnego rozsławiając Ostrowiec Świętokrzyski. Inwestując w Was, inwestujemy w przyszłość-powiedział prezydent miasta.

Prezydent podczas swojego wystąpienia mówił o tym, jak zmienia się ostrowiecka oświata. Wyliczył wszystkie nowinki, jakie pojawiły się w szkołach za jego prezydentury, m.in. certyfikaty językowe, wyższe o 100% stypendia dla najzdolniejszych, zajęcia sportowe w piątki i soboty, czy dodatek prezydencki dla nauczycieli. Prezydent Jarosław Górczyński zapowiedział także zmianę infrastruktury niektórych z placówek w związku z otrzymaniem przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski wielomilionowego wsparcia z Unii Europejskiej.

Finalistami plebiscytu „Uczeń Roku w kategorii szkoła podstawowa zostali:

Aleksandra Iwon

Jakub Lepiarz

Michał Tworek

Kinga Choda

Bartosz Wieczorek

Maria Kosiarz

Michał Gołąbek

Jakub Marynowski

Norbert Gancarz

Kewin Wańdoch

Aleksandra Cybula

Anna Filipczak

Jakub Wójtowicz

Zwycięzcami plebiscytu w kategorii szkoła gimnazjalna zostali:

Dominik Jewiak

Arnold Majewski

Gaia Maluha

Aleksandra Pawlik

Agnieszka Jezierska

Zuzanna Sejdzińska

Wszyscy laureaci zostali obdarowani bardzo atrakcyjnymi nagrodami wręczanymi przez Prezyenta Miasta Jarosława Górczyńskiego. Nagrody zostały przyznane również uczniom, którzy świetnie godzili obowiązki wzorowych uczniów z innymi pasjami artystycznymi, sportowymi, muzycznymi. Nagrody te zostały przyznane: Bartoszowi Wieczorkowi, Marii Kosiarz, Arnoldowi Majewskiemu, Aleksandrze Pawlik.

Uroczystości uświetnił występ zespołu wokalnego „Pandora” pod kierunkiem Ewy Goworowskiej.