UWAGA! Zmiana numerów rachunków! Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

Szczudlarze, klowni, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie to atrakcje, które czekały na najmłodszych na pikniku „Wakacje na start”, który w sobotę odbył się w Parku Miejskim.

Festyn zorganizowany pod patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego przez Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejską Bibliotekę Publiczną przyciągnął do parku wiele ostrowieckich rodzin. Głównym punktem imprezy był plenerowy program cyrkowo-teatralny „Baśniowa Podróż Klaunów”.

Natomiast w niedzielę kulturalne życie przeniosło się na Rynek, gdzie o 19.00 najmłodsi ostrowczanie wraz ze swymi opiekunami mieli okazję obejrzeć animowany film „Baranek Shaun”. Z propozycji tej skorzystała spora grupa odbiorców. To pierwszy z filmów, na które naszych mieszkańców w ramach kina plenerowego zaprasza prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Natomiast o 21 odbył się na Rynku Koncert Muzyki Filmowej przygotowany przez Świętokrzyską Szkołę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Miry Kubasińskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Miejskie Centrum Kultury. Wystąpiły chóry Ad Libitum z MCK oraz Św. Marcina z Opatowa, a także soliści i orkiestra rozrywkowa Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu pod dyrekcją Zdzisława Staniszewskiego. W repertuarze znalazły się takie utwory jak: „Conquest of Paradise” z filmu o odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Columba, „My heart will go on” z filmu „Titanic” ale także kompozycje „Dziewczyna o perłowych włosach”, czy „Amazing Grace”.