Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

60 rodzin odpowiedziało na zaproszenie prezydenta Jarosława Górczyńskiego i uczestniczyło już w piątej edycji „Mlecznej Gali”. Dwa razy do roku w Ostrowcu Świętokrzyskim samorząd uroczyście wita małych mieszkańców miasta. Tym razem w Centrum Kształcenia Ustawicznego przedsięwzięcie zorganizowano dla dzieci urodzonych między majem, a sierpniem...

 

W wyniku utwardzenia terenu przy Cmentarzu Komunalnym na ulicy Długiej w Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie 70 nowych miejsc parkingowych. W sumie po zakończeniu tej inwestycji będzie ich tam około 300 miejsc. Jednak to nie jedyne miejsce na mapie miasta, gdzie będzie można niebawem łatwiej zaparkować.

- Miejsc parkingowych na terenie...

Na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych odbyła się specjalna konferencja poświęcona nowym inwestycjom drogowym zaplanowanym na 2019 rok.

- W tym roku dość wcześnie rozpoczynamy sezon remontowo – inwestycyjny na drogach - mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. -Największy tegoroczny projekt drogowy...

Znany aktor filmowy i teatralny, jak się okazało również dobry wokalista Michał Milowicz był gwiazdą koncertu z okazji Dnia Kobiet zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

To już tradycja, że z okazji święta Pań odbywa się specjalny koncert, na który zaprasza prezydent Jarosław Górczyński. Nie inaczej było w tym...

Po Elkom Trade SA Gmina Ostrowiec Świętokrzyski pozyskała kolejną firmę, która wybuduje zakład produkcyjny w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej. Tym razem będzie to inwestor z branży tworzyw sztucznych, który nabył ponad 2 ha działkę.

– Cieszy mnie, że następny inwestor chciał właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim zlokalizować...

Ostrowieccy radni zmienili uchwałę dotyczącą „Program Rewitalizacji Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego na lata 2016 -2023”. Pojawiły się nowe zadania, a także niektóre z już istniejących zmodyfikowano.

Nowe zadania wprowadziła Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wspólnie z PSP Nr 4 oraz Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Częstocicach. Uzupełniono wniosek...

Z tygodnia na tydzień, a właściwie z dnia na dzień pięknieje budynek Ostrowieckiego Browaru Kultury. Prace, na które ostrowiecki samorząd otrzymał ponad 17 milionowe dofinansowanie z  Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego wkraczają w decydującą fazę.

- Ostrowiecki Browar Kultury staje się prawdziwą perłą...

Prezydent Jarosław Górczyński oraz wiceprezydent Piotr Dasios gościli w ostrowieckim Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim prezesa Celsy Huta Ostrowiec Juan Antonio Veristaina oraz dyrektora Szymona Czechowskiego.

Spotkania włodarza miasta z przedstawicielami największego pracodawcy to już tradycja.

- Cieszy mnie dobra współpraca z...

 

Ostrowiec Świętokrzyski się zmienia, pięknieje, a często o końcowym efekcie decydują szczegóły, np. elementy małej architektury. Ostatnio na terenie miasta postawiono estetyczne, nowoczesne wiaty przystankowe, które niestety w kilku miejscach już zostały pomalowane, czy też naklejono na nie niedozwolone materiały.

Przypomnijmy, że...