Prezydent Jarosław Górczyński oraz Radni Kamil Stelmasik i Piotr Maj, z rowerami na płycie Rynku Miejskiego.

W sobotę na płycie Rynku Miejskiego spotkało się kilkudziesięciu miłośników dwóch kółek, którzy pod hasłem „Rower? Tak!” oficjalnie rozpoczęli wiosenny sezon wycieczkowy. W akcji wziął udział prezydent Jarosław Górczyński, który zadeklarował wsparcie dla cyklistów poprzez ustawienie na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski, czterech stacji rowerowych, które służą min. do napompowania kół i innych prostych napraw.

Eskorty rajdu podjęli się strażnicy miejscy z patrolu rowerowego. Przejazd odbywał się w dwóch grupach spacerowej i wyczynowej, a zakończył się ogniskiem w Czarnej Glinie w gminie Ćmielów, dzięki uprzejmości nadleśnictwa Ostrowiec Św.

Organizatorami drugiej już edycji imprezy byli radni KWW Jarosława Górczyńskiego, Kamil Stelmasik i Piotr Maj.