Prezydent Jarosław Górczyński wraz z Moniką Majcher na tle magazynu firmy.

Prezydent Jarosław Górczyński spotkał się z władzami spółki „Evoltaic”, która ulokowała swą nowoczesną inwestycję na terenach należących kiedyś do Starej Huty w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tematem rozmów były możliwości wsparcia podobnych przedsięwzięć przez lokalny samorząd.

- Przygotowujemy się do wprowadzenie nowego programu pomocowego dla firm inwestujących na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego- przyznał prezydent Jarosław Górczyński. To spotkanie można odczytać, jako jeden z etapów konsultacji. Powinniśmy ze swej strony zrobić wszystko, aby na linii samorząd - biznes dochodziło do prawdziwej symbiozy.

„Evoltaic” to jeden z tych zakładów, które wykorzystując środki unijne z poprzedniej perspektywy, zdecydował się umiejscowić swój nowoczesny zakład na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

- Po tych kilku tygodniach produkcji mogę otwarcie przyznać, że słusznym była decyzja o zlokalizowaniu tutaj zakładu. Obecnie mamy w planach na kolejne przedsięwzięcia -przyznaje prezes „Evoltaic” Monika Majcher.

Na przestrzeni tych kilku tygodni, kiedy dokonanego oficjalnego otwarcia firmy bardzo dużo zmieniło się przed jej siedzibą, ale i wewnątrz.

- Całkiem nowej jest otoczenie zakładu, bowiem przed nim ustawione zostały silosy służące do składowania regranulatu- wylicza pani prezes. Muszę też zaznaczyć, że nie są one jeszcze wykorzystywane, bowiem to co produkujemy natychmiast jest sprzedawane. Dochodzimy do naszych maksymalnych mocy produkcyjnych, bowiem uruchomione zostały dwie pełne linie produkcyjne. W tym tygodniu ruszaprodukcja czterozmianowa.

Na tę chwilę pracuje czterdzieści osób, a najbliższe tygodnie to dla „Evoltaic” poszukiwanie kolejnych pracowników.

- Będziemy poszukiwali ludzi na stanowisko sortowacz i operator maszyn- zaznacza Monika Majcher. Nie potrzebujemy osób z konkretnym wykształceniem, bowiem sami prowadzimy system szkoleniowy. Ktoś kto decyduje się złożyć u nas swoje CV musi liczyć się z fizyczną pracą przy sortowaniu folii i obsługiwaniu linii do regranulacji.