Prezydent Jarosław Górczyński na tle budynków Starego Zakładu

Obszar Starego Zakładu przyciągnął  dotyczas do Ostrowca Św. nowych inwestorów: spółki Kram Polska i Evoltaic.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski - wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów,  przygotowuje do sprzedaży kompleks budynków socjalno-administracyjnych dawnego Przedsiębiorstwa Budowy Maszyn i Konstrukcji. Łączna powierzchnia użytkowa czterech czterokondygnacyjnych budynków wynosi 3000 m kw., zaś powierzchnia całej nieruchomości liczy 0,72 ha (siedem tysięcy dwieście metrów kwadratowych).

- Jestem za tym, aby ten teren znów żył i zależy mi, aby kolejne osoby znajdowały miejsca pracy- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Na tę chwilę dokonujemy analiz, czy wcześniej należy rozebrać budynki i sprzedać sam grunt, czy też transakcję przeprowadzićw stanie obecnym. Jak przyznał prezydent pojawiły się też firmy, które są zdecydowane przeprowadzić rozbiórkę w zamian za pozyskany tą drogą materiał.