UWAGA! Zmiana numerów rachunków! Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej
UWAGA! Zmiana nazw ulic - czytaj więcej

 Treść

 

Gospodarzem drugiego tygodnia rozgrywek tegorocznej edycji World Grand Prix został Ostrowiec Świętokrzyski. Przez trzy weekendowe popołudnia i wieczory, na hali sportowo – widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej rywalizować ze sobą będą reprezentacje Korei, Peru i Argentyny.

Podczas oficjalnej konferencji poprzedzającej rozpoczęcie Turnieju trener polskich siatkarek Jacek Nawrocki wyraził nadzieję, że jego podopieczne będą kontynuowały zwycięską passę z Argentyny, gdzie Biało-Czerwone nie przegrały nawet seta. Podkreślił jednak swój duży szacunek do rywali.

 – Wiemy, że Korea to bardzo silny zespół, Peru zagrało świetny turniej u siebie, a z Argentyną już graliśmy i wygraliśmy na wyjeździe. Nasza drużyna też przyjedzie zmobilizowana na te zawody. Nasz zespół, w którym można zobaczyć wiele młodych zawodniczek z Orlen Ligi zrobi wszystko żeby zagrać nie tylko dla siebie, ale i dla kibiców. – mówił trener Nawrocki. - Osobiście cieszę się również, że turniej jest rozgrywany w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdyż wizytując mecze w Orlen Lidze, widziałem tutaj zawsze ciepłą dla obu drużyn atmosferę, a i sam obiekt odbieram bardzo pozytywnie, jako jeden z najprzyjemniejszych w Polsce – dodał trener.

Natomiast trenerzy reprezentacji Korei oraz Peru obiecali, że dadzą z siebie wszystko w nadchodzących meczach.

Gospodarz miasta prezydent Jarosław Górczyński oficjalnie powitał przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz przybyłych do Ostrowca Świętokrzyskiego reprezentacji oraz zapewnił, że meczom na naszym obiekcie towarzyszyć będzie gorąca, sportowa atmosfera.

- Bardzo serdecznie witam wszystkich. Jest mi niezmiernie miło, że jako prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego mogę Państwa gościć w przeddzień tego wyjątkowego wydarzenia. Już jutro na naszym pięknym obiekcie odbędzie się pierwsze widowisko sportowe. Chciałabym podziękować Prezesom Polskiego Związku Piłki Siatkowej za wsparcie i wybór naszego miasta jako organizatora tego turnieju. W Ostrowcu Świętokrzyskim nie brakuje wiernych kibiców tej dyscypliny sportowej. Znakomita obsada daje gwarancję wysokiego poziomu gry i niezapomnianych wrażeń sportowych. Obiecuję, że w naszej hali będzie wyjątkowo gorąca atmosfera i cieszę się, że będziemy mogli podzielić się nią z kibicami nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk również powitał gości oraz podziękował  Prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu za możliwość rozgrywania turnieju World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Cieszę się, że w moim rodzinnym mieście odbywa się taki turniej, co jest zasługą  Prezydenta oraz władz lokalnego MOSiRu. Wierzę, że turniej będzie przebiegał bez żadnych komplikacji. Mam nadzieję, że Polska reprezentacja podtrzyma passe z Argentyny i wygra kolejne mecze, na czym nam bardzo zależy. Zapraszam wszystkich na to wspaniałe widowisko. Wierzę, że trybuny będą pełne, bowiem Ostrowiec Świętokrzyski kocha żeńską siatkówkę.

Natomiast Jacek Sęk, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej i wiceprezes PZPS podkreślił, jak  znaczącym miejscem na siatkarskiej mapie Polski jest Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie na co dzień trenuje grający w Orlen Lidze zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zwrócił również uwagę, że w związku z obecnością naszego zespołu w Orlen Lidze odnotowano większe zainteresowanie siatkówką nie tylko w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale i całym województwie.

Zdjęcia pochodzą ze strony Polskiego Związku Piłki SIatkowej: www.pzps.pl