UWAGA! Zmiana numerów rachunków! Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej
UWAGA! Zmiana nazw ulic - czytaj więcej

 Treść

„Na Gutwinie jest fajnie!” to hasło pod jakim odbędą się w dwa wakacyjne niedziele pikniki rodzinne. Na pierwszy piknik zapraszamy już 23 lipca w godzinach 14.00-19.00, a na kolejny 20 sierpnia.

Organizatorzy przygotowali interesujący program. Na pierwszym pikniku dużym wydarzeniem będzie spektakl cyrkowy „TotoTitoTamto” Teatru Jednej Miny z Krakowa. Piękne maski, umiejętności pantomimiczne i wspaniała muzyka przeniosą widzów w magiczny świat dawnego cyrku. Dzieci będą mogły współuczestniczyć w spektaklu dzięki zastosowaniu scen interaktywnych. Niejednoznaczne rekwizyty, gagi sytuacyjne i ciekawa fabuła zapewnią rozrywkę nie tylko dla najmłodszego widza. Na spektakl zapraszamy o godzinie 17.00, a o 18.00 na pokazy magicznych efektów, które zaprezentuje iluzjonista Wojciech Napora.

Na pewno nie zabraknie również innych atrakcji, przygotowanych szczególnie dla najmłodszych. Czekać będą na nich dmuchańce, zjeżdżalnie, gry i zabawy ruchowe oraz dużo animacji rekreacyjnych i sportowych. Dzieci będzie zabawiać doskonale znany w naszym mieście klaun Franio. Dużą atrakcją będzie możliwość przejażdżki w „rydwanie” ciągniętym przez kucyka. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach na sprzęcie pływającym - kajakach i rowerach wodnych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do przyjazdu na rowerach, ponieważ dzięki uprzejmości Policji jednoślady będą znakowane (wymagane jest posiadanie dowodu zakupu).  Zostanie również udostępnione miasteczko ruchu drogowego, a policja zaprezentuje swój sprzęt i będzie prowadzić akcje profilaktyczne związane ze szkodliwym działaniem używek.

Osoby pełnoletnie (nawet bez prawa jazdy) będą mogły spróbować pokonać samochodem slalom. Nie byłoby w tym może nic trudnego, gdyby nie fakt, że kierowca będzie jeździł w alkogoglach, czyli specjalnych okularach symulujących jazdę pod wpływem alkoholu. Kto spróbuje pokonać slalom w alkogoglach, ten na pewno nie wsiądzie już „za kółko” po spożyciu alkoholu.

Na Gutwinie nie zabraknie również ciekawych samochodów i motocykli ze Stowarzyszenia „Singiel”, przy których będzie można zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać z pasjonatami motoryzacji.

Tradycyjnie już przeprowadzony zostanie turniej tenisa ziemnego. Tenisiści będą rywalizować już od godzin przedpołudniowych, by około 15.00 rozegrać finały. Po nich instruktorzy zaproszą wszystkich chętnych do poznawania podstaw tego bardzo atrakcyjnego sportu poprzez proste ćwiczenia, gry i animacje tenisowe.

Nie lada atrakcje czekają na miłośników militariów. Zaprezentowane zostaną wierne kopie współczesnej broni, akcesoria wojskowe i będzie można sprawdzić celność oka na strzelnicy używając atrap strzelających plastikowymi kulkami. W naszym mieście o czym wie niewiele osób, zaczęły rozwijać się grupy survivalowe, pasjonatów wojskowości i eksploracji opuszczonych budynków. Nie zabraknie ich na pikniku, a co za tym idzie będzie można porozmawiać na te tematy i dołączyć do miłośników działań ekstremalnych.

Zapraszamy wszystkich do udziału w pikniku, bo atrakcji na pewno nie zabraknie. Podsumowując - na Gutwinie jest fajnie!