UWAGA! Zmiana numerów rachunków! Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

Miesiąc przed planowanym terminem została zakończona budowa ulicy Las Rzeczki. Ponad kilometrowy odcinek drogi został już pokryty asfaltem. Wartości inwestycji to ponad 1 mln. 600 tyś zł. Fundusze pochodzą z budżetu miasta. W Ostrowcu trwa budowa i modernizacja kolejnych ulic.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych za tempo prac oraz za jakość wykonanej inwestycji – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Zdecydowanie poprawił się komfort dla mieszkańców tej ulicy oraz dzięki chodnikom także ich bezpieczeństwo. Ulica będzie jeszcze rozbudowywana, ale jest to uzależnione od inwestycji osób fizycznych, ponieważ na tym odcinku będzie budowana jeszcze kanalizacja.
Sprzyjająca pogoda oraz dobra organizacja pozwoliły wykonawcy na szybkie zakończenie prac.
- Zaczęliśmy prace już w marcu, dlatego też znacznie szybciej udało się zakończyć budowę ulicy Las Rzeczki. Pozostała jeszcze drobna kosmetyka jak: zamieszczenie oznakowania poziomego i pionowego, poprawa terenów zielonych- poinformował prezes MPRD Mirosław Sławek.
- Drogi to jedna z najważniejszych wizytówek miasta. Właściwe funkcjonowanie ciągów komunikacyjnych i stan dróg to ważny element bezpieczeństwa mieszkańców, ale też stanowiący o codziennym komforcie życia. Dlatego do kwestii infrastruktury drogowej podchodzimy kompleksowo. Wsłuchując się w głosy mieszkańców uzupełniamy brakujące ulice, budujemy nowe i remontujemy te, które tego najbardziej potrzebują – wyjaśnia prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Równie ważnym elementem tworzącym wizerunek jest ich estetyka, dlatego staramy się pilnować wykoszeń na drogach gminnych i dbać o nowe nasadzenia, które uzupełniają pozytywny obraz Ostrowca Świętokrzyskiego i mam nadzieję cieszą naszych mieszkańców.

Przypomnijmy, że obecnie w Ostrowcu Świętokrzyskim realizowane jest kilka innych zadań z  zakresu infrastruktury drogowej. Do najważniejszych należy budowa ulicy Rzeczki, jako kolejnego etapu tzw. północnej obwodnicy miasta. Trwają także budowy ulic: boczna od Kilińskiego, Podgórze, a niebawem rozpocznie się budowa ulicy Jutrzenki i remont ulicy Witolda Gombrowicza.