Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

UWAGA !!! INTENSYWNE OPADY DESZCZU

 Treść

 

do informacji

 

Już w najbliższy weekend  w naszym mieście szykuje się moc atrakcji. W sobotę prezydent miasta Jarosław Górczyński zaprasza na rynek, gdzie o godz. 17.30 odbędzie się projekcja bajki dla dzieci pt.: „Bella i Sebastian” mówiąca o niezwykłej przyjaźni chłopca z owczarkiem.

W sobotę, w ramach „Seansu Nocy Letniej”, również dla dorosłych przygotowano ciekawą propozycję filmową. O godz. 19.30 ostrowczanie obejrzą film pt.: „Rozumiemy się bez słów”– francusko-belgijski komediodramat w reżyserii Erica Lartigau, który okazał się na świecie frekwencyjnym sukcesem przyciągając do kin miliony widzów. Po obejrzeniu repertuaru filmowego mieszkańcy zebrani na płycie Rynku będą mogli obejrzeć, przez specjalny okular teleskopu astronomicznego, najbardziej znany rój meteorów-perseidów. W naszym położeniu geograficznym taka osobliwość jest charakterystyczna dla drugiej połowy sierpnia. W tym czasie możemy podziwiać wyjątkowe zjawisko spadających meteorów.

- Mówi się, że  ten kto zobaczy spadającą gwiazdę może wypowiedzieć marzenie. Dlatego tym bardziej zapraszam naszych mieszkańców do wspólnego podziwiania tego wyjątkowego widowiska - powiedział prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Gwoździem niedzielnego programu będzie koncert zespołu Weekend, który odbędzie się w ramach festynu organizowanego na osiedlu Rosochy.  W wydarzeniu weźmie również  udział  grupa Master Team. Piknik odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego i jest dedykowany wszystkim miłośnikom muzyki tanecznej. Organizatorzy festynu zapraszają również najmłodszych mieszkańców naszego miasta, dla których przewidziane są dmuchańce, liczne koncerty i zabawy. Impreza startuje już o godzinie 14.00.

- To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich fanów zespołu Weekend, a także znanego już szerokiej publiczności ostrowieckiego zespołu Master Team. Wierzę, że fani tych grup nie zawiodą się i licznie przybędą, by przy dźwiękach muzyki tanecznej wspólnie spędzić czas. Dziękuję bardzo wszystkim radnym miejskim, którzy poświęcają swój wolny czas, i angażują się w organizację tego typu wydarzeń skierowanych do naszych mieszkańców. W tym przypadku podziękowania kieruję do Kamila Kutryby i Kamila Długosza - stwierdził prezydent Górczyński.