Gwałtowny wzrost stanów wody

Data utworzenia 2021-05-17 11:48:00Ważne do 2021-05-18 14:00:00

świętokrzyskie, Zlewnia Pilicy, gwałtowne wzrosty stanów wodyPrzejdź do całości

Wyrazy szacunku i uznania popłynęły od Prezydenta Jarosława Górczyńskiego w stronę wielkiego ostrowieckiego artysty malarza Tadeusza Szypowskiego. Wernisaż mistrza, jak nazwał artystę prezydent, miał charakter benefisu. W otoczeniu wspaniałych prac, przy akompaniamencie chóru Coro Cantorum obchodzono osiemdziesiąte urodziny cenionego malarza. Wkrótce autor obchodzić będzie też sześćdziesięciolecie pracy twórczej. Prezydent Jarosław Górczyński wraz z Wiceprezydent Marzeną Dębniak przekazali Jubilatowi okolicznościowy grawerton i upominek.

Pan Tadeusz Szypowski jest dla naszego miasta wielką dumą – zaznaczył prezydent- człowiekiem, który ma pasję i ogromny talent. Dziękuję za Pana obecność w naszym życiu.

Zaprezentowane prace pochodzą z kolekcji BWA, a autor przekazał je galerii w 2013 roku. Jednak znaczna część obrazów to nowa odsłona twórczości. Prace Tadeusza Szypowskiego można oglądać w galerii Biura Wystaw Artystycznych do 17 października.