Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

 Treść

9 października br. zainaugurowano nowy Rok Kulturalny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się od wernisażu wystawy dwóch wybitnych polskich fotografów Tadeusza Rolke i Chrisa Niedenthala pt:. ”Sąsiadka”.  W drugiej części uroczystości podsumowano poprzedni Rok Kulturalny 2016/2017 czyli wszystkich wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Biuro Wystaw Artystycznych. Przybyłych na uroczystość gości przywitał Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyski.

– Tu w dawnym Zakładowym Domu Kultury swoje pierwsze kroki stawiało wielu wspaniałych artystów i mocno wierzę w to, że w Ostrowieckim Browarze Kultury, który już niebawem będziemy mieli w naszym mieście także zostanie odkrytych wiele talentów – mówi prezydent miasta– Serdecznie dziękuję dyrekcji i pracownikom Miejskiego Centrum Kultury, Biura Wystaw Artystyczny, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz wielu innym instytucjom i stowarzyszeniom za wspaniałą działalność. Inwestycje w kulturę to inwestycje długofalowe. Po latach okazuje się, że w kulturę warto inwestować. Kultura kształtuje ludzi, uczy ich wrażliwości, ale też odpowiedzialności. Otrzymaliśmy 17 milionów złotych z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Dołożymy 4 miliony i będziemy już niebawem mieli wspaniały gmach dla potrzeb kulturalnych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. To doceniają obecni mieszkańcy i to docenią przyszłe pokolenia. Także budynek byłego ZDK zostanie zmodernizowany. Jednym słowem nie boimy się inwestować w kulturę-dodał prezydent.

W tym roku nagrody Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego za wieloletnią działalność artystyczną, wkład w tworzenie, rozwój i krzewienie kultury muzycznej wśród ostrowczan oraz promocję Ostrowca Świętokrzyskiego w kraju i za granicą otrzymały dwa ostrowieckie chóry „ Cantate Domino”, „oraz „Coro Cantorum”. Chóry jak i dyrygenci otrzymali nagrody pieniężne w kwocie 20 000 zł.

Chór Mieszany Cantate Domino działający przy diecezjalnym Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim pod kierunkiem Andrzeja Budzińskiego w miesiącu październiku obchodzi swoje 10- lecie działalności natomiast Chór Nauczycielski Coro Cantorum pod batutą Ewy Goworowskiej 25 –lecie.

Oba chóry zaprezentowały po 2 utwory natomiast resztę uroczystości uświetnił koncert tenorów LEON VOCI GRANDE AMORE.