Prezydent Jarosław Górczyski przy zniszczonym budynku wraz ze służbami ratowniczymi

Dzisiaj w godzinach porannych w Ostrowcu Świętokrzyskim w wyniku rozszczelnienia instalacji gazowej doszło do wybuchu butli z gazem propan-butan. Bardzo poważnie uszkodzony został budynek mieszkalny przy ulicy Słowackiego. Jedna osoba, mieszkanka budynku, trafiła do szpitala. Budynek bedący własności prywtaną zamieszkiwało kilka rodzin.

Jest to bardzo przykre zdarzenie. Dziekuję że służby zareagowały tak szybko. Są na miejscu jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska, Zakład Usług Miejskich, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Bedziemy weryfikować sytuację każdej z tych rodzin. Już poczyniłem starania, aby osoby zamledowane otrzymały pomoc z MOPS - powiedział Prezydent Jarosław Górczyński.

Komisja nadzoru budowlanego stwierdziała, że budynek na dzień dzisiejszy nie nadaje się do użytku.