UWAGA! Zmiana numerów rachunków! Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej
UWAGA! Zmiana nazw ulic - czytaj więcej

 Treść

 

Pochodzący z Ukrainy Oleksandr Matvijchuk  z czasem 31:07,52 oraz Lidia Fiskowicz z Mołdawii, z czasem 35:37,61,  zostali zwycięzcami Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017. Bieg główny na dystansie 10 kilometrów ukończyło 308 osób, co jest frekwencyjnym rekordem imprezy. W marszu nordic walking, który również poprowadzony został ulicami miasta, wzięło udział 16 osób, a do pokonania była trasa o dystansie 5 kilometrów.

W biegach dzieci, tylko ze szkół gminnych, wzięło udział 873 najmłodszych ostrowczan, ale ostateczna frekwencja była zdecydowanie wyższa. W klasyfikacji za najliczniejszy udział uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, którą reprezentowało 179 uczniów. Na kolejnych miejscach uplasowały się PSP 7 (138) i PSP 3 (117). W klasyfikacji za udział największego odsetka uczniów szkoły w biegach wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10, którą reprezentowało ponad 45,45% ogółu uczniów! Kolejne miejsca zajęły PSP3 (45,34%) i PSP9 (41,42%).

Wyniki Kobiet

Wyniki Kobiet

  1. FISKOWICZ Lidia (Mołdawa LKB Rudnik) - 35:37,61
  2. OVCHARUK Vira (VINNUCIA) - 35:58,95
  3. STANKO Switlana (ROVNO) - 38:37,81

K-I

  1. ŁUKASIEWICZ Dominika (OSTROWIEC ŚW) - 40:04,64
  2. KACUGA Kinga (BAŁTÓW) - 41:06,57
  3. BAHRANOWSKA Maria (KRAKÓW) - 42:06,47
  4. PAWLIKIEWICZ Katarzyna (OSTROWIEC ŚW.) - 45:11,52
  5. KWIECIEŃ Natalia (RUDNIK) - 46:00,63
  6. BRZOSZKIEWICZ Kinga (STARACHOWICE) - 51:34,16

K-II

  1. CZARNECKA Lidia (Bliżyn) - 41:38,87
  2. SZUMIK Alena (Brest) - 42:56,67
  3. MATYSEK Agnieszka (PAWŁÓW) - 45:28,40
  4. BOBER Anna (OSTROWIEC ŚW.) - 49:00,00
  5. LEJA Dorota (SANDOMIERZ) - 49:17,06
  6. CABAJ Katarzyna (KOŃSKIE) - 49:20,60

K-III

  1. IVERUK Svitlana (RIVNE) - 41:25,78
  2. YAKIMOVICH Natalia (LUCK) - 43:27,82
  3. DOMAŃSKA Kasia (MAJKÓW) - 46:34,73
  4. RUTKOWSKA Małgorzata (JAWOR) - 47:03,66
  5. KOMAR Izabela (NIETULISKO DUŻE) - 47:15,67
  6. PARSZOWSKA Renata (OSTROWIEC ŚW.) - 53:52,50

Wyniki Mężczyzn

Wyniki Mężczyzn

  1. MATVIJCHUK Oleksandr (ODESSA) - 31:07,52
  2. STARŻYNSKI Andrzej (KLEMENTOWICE) - 31:14,93
  3. MICHNIUK Pavel (Minsk) - 31:24,35

M-I

  1. LEPIARZ Sylwester (OSTROWIEC ŚW.) - 32:22,00
  2. VYKHOPEN Jurii (Kiyw) - 32:43,76
  3. BRATHUKIN Andrei (Baranovich) - 33:04,69
  4. BEREZIUK Sergii (LUCK) - 33:18,39
  5. ANDRUSYK Oleksandr (Lubeshiv) - 35:08,97
  6. KARASIŃSKI Michał (OSTROWIEC SW.) - 35:47,49

M-II

  1. SLAWIENSKI Ilya (Gomel) - 32:55,93
  2. FISKOVICZ Sergiej (Nizkywiczi) - 34:41,24
  3. CZARNECKI Rafał (Bliżyn) - 35:43,70
  4. JAGIEŁO Michał (LUBIENIA) - 35:56,83
  5. KUTERA Damian (DĄBROWA) - 37:07,65
  6. CZARNECKI Kamil (SKARZYSKO KAM.) - 37:33,40

M-III

  1. CHMIEL Piotr (Suchedniów) - 36:45,91
  2. POŁEĆ Mirosław (RUDA ŚLĄSKA) - 37:29,40
  3. KACPRZAK Andrzej (RADOM) - 37:41,17
  4. MATYSIAK Marcin (WARSZAWA) - 38:19,40
  5. WNUKOWSKI Arek (SKARŻYSKO-KAM.) - 38:25,52
  6. DOMAGAŁA Tomasz (BILCZA) - 39:54,43

M-IV

  1. MYKHALCHUK Petro (RIVNE) - 37:04,49
  2. ORMAN Tomasz (SZYDLOWIEC) - 37:30,51
  3. MARZEC Stanisław (Nałęczów) - 37:48,53
  4. MAJEWSKI Jan (SKARŻYSKO-KAM.) - 40:19,31
  5. DASIOS Piotr (OSTROWIEC SW.) - 40:26,68
  6. DUDEK Sylwester (RUDNIK) - 41:36,49

M-V

  1. BRODACKI Waldemar (Puławy) - 40:52,13
  2. STYLSKI Marian (SANDOMIERZ) - 49:40,24
  3. IWAN Czesław (KIELCE) - 51:10,20
  4. BOCHENEK Janusz (KIELCE) - 58:51,60
  5. MARCZEWSKI Jerzy (OSTROWIEC ŚW.) - 1:02:48,17
  6. KULESZA Waldemar (KIELCE) - 1:08:10,80

Służby mundurowe

Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Służb Mundurowych

Kobiety

  1. CABAJ Katarzyna (KOŃSKIE) - 49:23,64
  2. PATER Dorota (Ostrowiec Św.) - 53:55,72
  3. TURCZYŃSKA Alicja (OSTROWIEC ŚW.) - 54:42,27

Mężczyźni

  1. JAGIEŁO Michał (LUBIENIA) - 35:56,83
  2. CZARNECKI Kamil (SKARZYSKO KAM.) - 37:33,75
  3. WNUKOWSKI Arek (SKARŻYSKO-KAM.) - 38:25,92

Najlepszy Strażak Państwowej Straży Pożarnej: WNUKOWSKI Arek (SKARŻYSKO-KAM.) - 38:25,92

Najlepszy Policjant: CZARNECKI Kamil (SKARZYSKO KAM.) - 37:33,75

Najlepszy pracownik Służby Leśnej: PAWELEC Maciej (PODKOŃCE) - 42:47,08

Najstarsi uczestnicy biegu

Najstarsi uczestnicy biegu

Najstarsi uczestnicy biegu: KULESZA Waldemar (1951r., Kielce) i KULESZA Grażyna (1964r., Kielce)