Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

Pochodzący z Ukrainy Oleksandr Matvijchuk  z czasem 31:07,52 oraz Lidia Fiskowicz z Mołdawii, z czasem 35:37,61,  zostali zwycięzcami Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017. Bieg główny na dystansie 10 kilometrów ukończyło 308 osób, co jest frekwencyjnym rekordem imprezy. W marszu nordic walking, który również poprowadzony został ulicami miasta, wzięło udział 16 osób, a do pokonania była trasa o dystansie 5 kilometrów.

W biegach dzieci, tylko ze szkół gminnych, wzięło udział 873 najmłodszych ostrowczan, ale ostateczna frekwencja była zdecydowanie wyższa. W klasyfikacji za najliczniejszy udział uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, którą reprezentowało 179 uczniów. Na kolejnych miejscach uplasowały się PSP 7 (138) i PSP 3 (117). W klasyfikacji za udział największego odsetka uczniów szkoły w biegach wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10, którą reprezentowało ponad 45,45% ogółu uczniów! Kolejne miejsca zajęły PSP3 (45,34%) i PSP9 (41,42%).