Obradujący ludzie

18 listopada odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowana została dokumentacja projektowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego miejscowości Ostrowiec Świętokrzyski oraz gminy Bodzechów. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski partycypowała w kosztach wykonania tej dokumentacji w wysokości 33% wartości opracowania, której wykonawcą jest wyłoniona w ramach postępowania przetargowego firma HYDRON Bartłomiej Dobrzelewski z Warszawy.

W spotkaniu wzieli udział: Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Wójt Gminy Bodzechów Jerzy Murzyn, Zastępca dyrektora ds. technicznych Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Starachowicach Bożena Paluch oraz przedstawiciel firmy HYDRON Bartłomiej Dobrzelewski.

Dzisiejsze spotkanie to efekt dobrej współpracy dwóch samorządów, które łączą siły w celu zapobiegania powodziom, by później nie musieć usuwać ich skutków - powiedział Prezydent Jarosław Górczyński.

Inwestycja ta została zgłoszona do opracowanych Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym oraz aktualizacji Planów Gospodarowania Wodami z terminem wykonania do 2021 roku.