Wszyscy uhonorowani medalami

Na wniosek Prezydenta Jarosława Górczyńskiego Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał piątce ostrowczan medale "Pro Publico Bono". Wyróżnienia zostały przyznane w dwóch obszarach: polityki pracy i polityki społecznej. Medalami w pierwszej kategorii nagrodzeni zostali: wieloletni, emerytowany dyrektor ostrowieckiego PUP Jerzy Stupnicki oraz prezes Agencji Rozwoju Lokalnego Magdalena Salwerowicz. W drugiej grupie znaleźli się: dyrektor MOPS Stanisław Fiolik, lekarz Małgorzata Krysa-Kowal, dyrektor Centrum Integracji Społecznej Łukasz Dybiec.

Wyróżnienia wręczył wicewojewoda świętokrzyski Paweł Olszak oraz Prezydent Jarosław Górczyński, który podkreślił, że są to medale dla osób, które wyróżniają się w lokalnej społeczności nie tylko w swojej pracy zawodowej, ale przede wszystkim jako społecznicy.