Prezydent Jarosław Górczyński wraz z obradującymi przedsiębiorcami

Za nami pierwsze posiedzenie ostrowieckiej Rady Inicjatyw Gospodarczych przy Prezydencie Miasta. W jej skład weszli właściciele największych firm z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego oraz reprezentanci kluczowych organizacji i stowarzyszeń skupiających loklanych przedsiębiorców.

Na spotkaniach, które bedą się odbywać cyklicznie, będą poruszane kwestie gospdarczej przyszłości Ostrowca Świętokrzyskiego i najbliższych planów na 2016 rok. Prezydent Miasta Jarosław Górczyński podkreślił, że chciałby się wsłuchiwać w głos przedsiębiorców, żeby dowiedzieć się w jakich kwestiach miasto mogłoby pomóc firmom.

Chcę zaproponować program wsparcia dla firm produkcyjnych, które uruchomią nowe przedsięwzięcia i zatrudnią nowych pracowników - powiedział Prezydent.

Do kolejnego spotkania dojdzie za około dwa miesiące i na nim będą poruszane kwestie spółek gminnych, a także rozpatrzone zostaną propozycje zgłoszone przez członków rady.