Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

Uwaga-silny wiatr !!!

- czytaj więcej...
 Treść

 

logo PPW T poziome

 

Zachęcamy przedsiębiorców z branży turystycznej do korzystania z pożyczek proponowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego, które są korzystniejsze niż te rynkowe. Instrument finansowy pn. ,,Przedsiębiorca Polska Wschodnia – Turystyka (PPW-T)” został opracowany na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Finansów.

Dzięki temu, mikro, mali i średni przedsiębiorcy mający siedzibę na terenie Polski Wschodniej oraz prowadzący działalność w branży turystycznej oraz okołoturystycznej mogą otrzymać pożyczki na rozwój turystyki na warunkach korzystniejszych niż rynkowe. Maksymalna wartość pożyczki to kwota rzędu  500 000 zł, udzielana na okres 60 miesięcy z możliwością karencji   w spłacie do 6 miesięcy. Szczególne preferencje w zakresie oprocentowania oraz braku wkładu własnego  otrzymają obiekty o statusie Miejsca Przyjaznego Rowerzystom w ramach Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, http://www.greenvelo.pl oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność powyżej 2 lat.

Wsparcie można otrzymać na inwestycje w obiekty noclegowe, rozwój infrastruktury rekreacyjno- sportowej i uzdrowiskowej, tworzenie parków tematycznych czy produkcja i sprzedaż ekologicznej żywności, produktów regionalnych i tradycyjnych.

Z terenu Województwa Świętokrzyskiego BGK podpisał umowę z konsorcjum  ECDF S.A. i Mega Sonic S.A.  - instytucją finansującą udzielanie pożyczek MŚP z tego terenu.

W dniach od 29 listopada do 7 grudnia 2017 r. odbywać się będą spotkania informacyjne jakie wymogi należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę.

Harmonogram spotkań oraz dodatkowe informacje na temat instrumentu finansowego dostępne są na stronach internetowych: Ministerstwa Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz instytucji finansującej.

W województwie świętokrzyskim spotkanie informacyjne zaplanowano w Kielcach 7 grudnia o godz. 11.00

Wojewódzki Dom  Kultury im. Józefa Piłsudskiego, sala kominkowa  

ul. ks. Piotra Ściegiennego 2, Kielce

 

http://www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/wsparcie-rozwoju-firm/przedsiebiorcza-polska-wschodnia-turystyka/

http://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/pozyczki-na-rozwoj-turystyki-czekaja-na-msp-we-wszystkich-wojewodztwach-polski-wschodniej/ 

http://www.ecdf.pl

https://greenvelo.pl/artykul/170/ruszaja-pozyczki-na-rozwoj-turystyki-w-polsce-wschodniej-preferowane-obiekty-majace-status-mpr