Wręczanie kwiatów i przemowa

9 listopada w Kinie Etiuda odbyła się  uroczysta inauguracja nowego sezonu kulturalnego. Gospodarzem tegorocznych obchodów był Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński,  który przypomniał najważniejsze i najbardziej charakterystyczne wydarzenia z poprzedniego sezonu, a także podzielił się planami z zakresu kultury na najbliższe lata.

Wspólnie z licznie reprezentowanym środowiskiem kultury w inauguracji uczestniczyli parlamentarzyści, władze samorządowe, radni miejscy i powiatowi, przedsiębiorcy. Była to też znakomita okazja do tego, aby wręczyć nagrody specjalne przyznane przez Prezydenta. A nagrodzeni zostali: Tadeusz Szypowski - artysta plastyk, który wnosi nieocenione zasługi dla ostrowieckiego środowiska plastycznego oraz Pan Jakub Kitowski - utalentowany pianista, który znakomicie promuje Ostrowiec Świętokrzyski na krajowych i światowych scenach.

Prezydent Jarosław Górczyński uhonorował również kwiatami Dyrekcje trzech ostrowieckich placówek kultury: Panią Elżbietę Baran, Panią Jolantę Chwałek i Panią Elżbietę Pomiankiewicz.

Na zakończenie zebrani wysłuchali wspaniałego koncertu w wykonaniu Grupy MoCarta.

Grupa MoCarta Prezydent Jarosław Górczyński przemawia Dalszy ciąg przemowy