Prezydent Jarosław Górczyński przemawia do zebranych

"Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły", pod takim tytułem już po raz trzynasty Echo Dnia zorganizowało wielką akcję edukacyjną. Jej celem było przekazanie najmłodszym wiadomości na temat bezpieczeństwa, oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia. Przeszło 840 dzieci, w bardzo atrakcyjny sposób, poprzez konkursy i zabawę mogło zapoznać się z zasadami bezpiecznego zachowania w szkole, miejscu zamieszkania, a także poznać zasady zdrowia i higieny.

Tegoroczna akcja odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Prezydent gratulował organizatorom pomysłu na edukację poprzez zabawę, a dzieciakom życzył bezpiecznej drogi do szkoły.