Wzgórze okalające kolegiatę Św. Michała Archanioła

Wzgórze okalające kolegiatę Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. dzięki wspólnej inicjatywie samorządu gminnego i parafii zyska nowy, estetyczniejszy wygląd. Już zaczęły się pierwsze prace, które prowadzi Zakład Usług Miejskich.

- Cieszę się, że dziś wspólnie z księdzem dziekanem możemy obserwować początek prac polegających na usunięciu drewnianych palisad i montaż ażurowych płyt- mówi Prezydent Jarosław Górczyński. Te roboty winny być przeprowadzone już wcześniej, aby uniemożliwić się ewentualne osuwanie się ziemi w okresie jesienno- zimowy. To bardzo charakterystyczne miejsce naszego miasta, które jest przez nas jako gminę wykorzystywane wizerunkowo w licznych materiałach reklamowych, dlatego też zależy nam, aby miało odpowiedni wygląd.

Dzięki przedsięwzięciu odtworzone zostaną trzy tarasy widokowe, które mają być uzupełnione nową roślinnością. To jednak stać się może dopiero na wiosnę. Wprowadzone w kwestiach zabezpieczających się przed osuwaniem wzgórza ażurowe płyty nie wykluczone, że zostaną obsadzone bluszczami.

- Nie tylko wzgórze się zmienia, ale i sam kościół- przyznaje Jan Sarwa, proboszcz parafii Św. Michała. Właśnie trwa kolejny etap wymiany blach miedzianych na dachu kolegiaty. W Krakowie właśnie przygotowywany jest projekt na całą elewację. Będziemy szukać środków także i na to przedsięwzięcie.