Mnóstwo ludzi przybyłych na otwarcie Dziennego Domu Senior-WIGOR

W Ostrowcu Świętokrzyskim, jako pierwszym mieście w województwie świętokrzyskim, a trzecim w Polsce nastąpiło uroczyste otwarcie Dziennego Domu „Senior-WIGOR”.

W spotkaniu tym uczestniczyli w imieniu Wojewody Świętokrzyskiego - Renata Segiecińska Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Arkadiusz Bąk Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Irena Renduda-Dudek – Przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, przedstawiciele organizacji, które znalazły swoje siedziby w budynku przy ul. Sienkiewicza oraz zaproszeni goście.

Od 1 października 2015 r. stworzono wygodne, bezpieczne i przyjazne miejsce, w którym ostrowieccy seniorzy znajdą wsparcie – mówi Prezydent miasta Jarosław Górczyński. Jestem przekonany, że obiekt ten będzie służył naszym mieszkańcom. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli wielki trud pracy, w to, aby ta placówka powstała w tak krótkim czasie, za ich zaangażowanie i poświęcenie. Uważam, że warto podejmować takie inicjatywy, aby żyło się nam lepiej.

Na otwarcie tej palcówki Gmina Ostrowiec Świętokrzyski pozyskała środki z realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Programu Wieloletniego Senior-WIGOR. Dzienny Dom „Senior-WIGOR” finansowany będzie także z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski

W Dziennym Domu "Senior-WIGOR znajdzie swoje miejsce trzydziestu seniorów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, nieaktywnych zawodowo, w wieku 60+, zamieszkujących teren Ostrowca Św., którzy wymagają częściowej pomocy w ośrodku dziennego pobytu.

Publika przy otwarciu Dziennego Domu Senior-WIGOR