Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

Uwaga-silny wiatr !!!

- czytaj więcej...
 Treść

Ponad dwustu seniorów odpowiedziało na zaproszenie Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego i w środowe popołudnie przybyło na Halę Sportowo – Widowiskową KSZO, gdzie odbyły się pierwsze z czterech zaplanowanych na styczeń zajęć tanecznych. Za organizację akcji „Aktywny Senior”, której inicjatorem jest Prezydent Miasta,  odpowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Frekwencja wręcz zaskoczyła organizatorów, a zabawa była super. Kurs prowadzi doświadczony instruktor tańca Grzegorz Podsiadły

– Cieszy mnie ogromnie, że tak wiele osób skorzystało z naszej propozycji i zamiast siedzieć w domach zechciały skorzystać z tej formy ruchu jaką jest taniec- mówi Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. - Chcemy, aby w każdą środę w godzinach 16-18 odbywały się bezpłatne ćwiczenia dla seniorów. Zaczynamy od tańca, ale w przyszłościowi planujemy także nordic walking, jogę, samoobronę i rożne inne formy ruchu w terenie. Chciałbym serdecznie podziękować Panu dyrektorowi Piotrowi Węglewiczowi za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Muszę przyznać, że zainteresowanie jest ogromne. Mamy piękne obiekty sportowe i te obiekty muszą tętnic życiem. Tym razem jest to to hala MOSiR, innym razem może to być ośrodek na Gutwinie. Po zakończeniu prac będziemy korzystać z budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury. Aktywny senior to zdrowy senior, który swoim optymizmem zaraża innych. Chcemy zapewnić seniorom wiele atrakcji ruchowych, ponieważ jest to z korzyścią dla ich zdrowia.

Początki wcale nie były trudne. Pierwsze taneczne kroki bluesa, walca angielskiego i quickstepa zostały opanowane bardzo dobrze. Za tydzień kolejna lekcja. Zajęcia dla seniorów organizowane są pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.