Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Mimo mroźnej pogody podczas ostrowieckiego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 87 tysięcy złotych. Wolontariusze z puszkami i identyfikatorami pojawili się na ulicach miasta już wczesnym rankiem i kwestowali, w różnych aż do popołudnia, a wieczorem na Rynku.

Na finałowy koncert przybyło, jak zawsze wielu ostrowczan, którzy mimo pogody i zimna postanowili pokazać swoje poparcie dla słuszności idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szef sztabu WOŚP w Ostrowcu Dariusz Czupryński serdecznie podziękował wszystkim, którzy wsparli orkiestrę Jurka Owsiaka, a także wolontariuszom, którzy od rana kwestowali na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego. Bardzo emocjonujący przebieg miała ostatnia licytacja, w trakcie której zlicytowano za 2 tys złotych pamiątkową płaskorzeźbę przekazaną przez Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Po godzinie 20 zostało wzniesione Światełko do Nieba.

Z ciekawą inicjatywą wystąpili radni miejscy i powiatowi z KWW Jarosława Górczyńskiego, którzy przygotowali duże stoisko z przysmakami, których można było skosztować wpłacając chociaż drobną kwotę do puszki na rzecz Orkiestry. Na stole królował tradycyjny żurek, który pomagał rozgrzać się mieszkańcom miasta w ten zimowy wieczór. Nie zabrakło niespodzianek dla najmłodszych – radni pomyśleli o wacie cukrowej, popcornie i o kręconych ziemniakach. Można też było napić się gorącej herbaty i pysznej kawy oraz zjeść smaczne ciasto.