Pierwszemu Obywatelowi Ostrowca Świętokrzyskiego wybranemu do Sejmu Rzeczpospolitej w demokratycznych wyborach z wyrazami uznania za działalność parlamentarną i zasługi na rzecz demokracji oraz w podziękowaniu za trud włożony w naukę i edukację ostrowieckiej młodzieży.

Prezydent Miasta Jarosław Górczyński uhonorował wieloletniego ostrowieckiego pedagoga Adama Miturę. W dowód uznania dla parlamentarnych zasług i za trud włożony w edukację ostrowieckiej młodzieży Adam Mitura otrzymał pamiątkowy grawerton oraz wiązankę kwiatów. Prezydent Miasta i Przewodnicząca Rady wręczyli także pierwszemu ostrowieckiemu parlamentarzyście uchwałę Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w sprawie nadania imienia "ADAM" jednemu z rosnących w Parku Miejskim dębów, na cześć zacnego obywatela naszego miasta.