Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W sobotę 10 marca rozpoczęły się bezpłatne konsultacje językowe dla dzieci i młodzieży z ostrowieckich szkół.  Zajęcia odbywają się w Galerii Fotografii. Nauczyciele udzielają bezpłatnej i doraźnej pomocy językowej uczniom publicznych szkół podstawowych i gimnazjalnych, dla których Gmina Ostrowiec Świętokrzyski jest organem prowadzącym. „Sobota na językach” to kolejna inicjatywa jaką skierował do ostrowieckiej młodzieży Prezydent Miasta Jarosław Górczyński i kolejny ciekawy pomysł mający na celu wsparcie w nauce języków obcych.

Podniesienie kompetencji językowych młodych ostrowczan jest jednym z nadrzędnych celów polityki oświatowej władz Gminy, które podejmują szereg działań w tym zakresie. Są to działania zwiększające motywację do nauki, jak również te o charakterze wspierającym zarówno dzieci, jak i nauczycieli.

- Nauka języków obcych to okno na świat, dlatego stawiam na kompleksowe wsparcie naszej młodzieży w tym zakresie. Wierzę, że spotkania pod hasłem „Sobota na językach” przyniosą realną pomoc naszym uczniom. Cieszę się, że z naszego zaproszenia już na pierwszym spotkaniu skorzystała spora grupa. Wiedza to polisa na przyszłość, a nauka języków obcych to kapitał, który możemy dać naszej młodzieży. Znajomość kilku języków obcych to drzwi do kariery – uważa Prezydent Górczyński. - podkreśla Prezydent Miasta.

- To wspaniały pomysł. Cieszę się, że prezydent wyszedł z taką inicjatywą dla naszych uczniów. Nie każdego jest stać na prywatne korepetycje, a młodzież często potrzebuje dodatkowej konsultacji. Jako matka cieszę się bardzo z tego pomysłu – mówi pani Monika, mama jednego z uczniów, który skorzystał z pomocy podczas pierwszych zajęć.

Konsultacje odbywają się w trzech grupach wiekowych. Od godziny 9.00 do 10.00 zapraszamy uczniów klas I-III, od 10.00 do 11.00 – uczniów klas IV – VI, zaś od 11.00 do 12.00 – uczniów klas VII oraz klas gimnazjalnych. Wszystkich chętnych obowiązują zapisy telefoniczne, które przyjmowane są w każdy czwartek pod numerem telefonu 41 26 72 197.

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta w zakładce EDUKACJA oraz na plakatach w szkołach.