Dwa nowe autobusy

Dwa nowe, komfortowe autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji już wkrótce ruszą na regularne linie miejskie. Zakup został współfinansowany przez Gminę Ostrowiec w kwocie 270 tysięcy złotych, całkowity koszt zakupu autobusów to 400 tysięcy złotych.

Prezentacja pojazdów obyła się przed budynkiem Urzędu Miasta. „Te dwa autobusy to widoczny znak, że działania zarządu MPK prowadzone są we właściwym kierunku. Autobusy, które od dzisiaj znajdują się na wyposażeniu MPK są zdecydowanie bardziej komfortowe dla pasażerów. W przyszłym roku postaramy się o kupno kolejnych dwóch autobusów”. – powiedział Jarosław Górczyński.

Następnie, jeden z nowych autobusów udał się na swój pierwszy, testowy kurs. Pasażerowie odbyli podróż w towarzystwie Prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Cała droga upłynęła w tonie miłej rozmowy i wymiany opinii na temat komunikacji miejskiej. Jedna z pasażerek spontanicznie zaproponowała hasło dla MPK, o treści – pokochaj komunikację miejską.  Opinie o nowym autobusie były bardzo pozytywne, pasażerowie szczególnie zwracali uwagę na wygodę, czystość oraz niską podłogę, która ułatwia wejście do pojazdu, co jest bardzo ważne dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Prezydent Jarosław Górczyński udziela wywiadu dziennikarzom Prezydent Jarosław Górczyński testuje siedzisko w autobusie