Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

Jeszcze przed wakacjami mieszkańcy Osiedla Słoneczne oraz ostrowczanie odwiedzający tę część miasta odetchną z ulgą. Do tego bowiem czasu zostaną zakończone prace przy renowacji ulicy Siennieńskiej, na odcinku od ulicy Polnej do ulicy Jana Pawła II. To ważne zadanie, o które wnioskowali mieszkańcy. Ten blisko pół kilometrowy odcinek stanowi wewnętrzną drogę, przy której zlokalizowana jest szkoła, Dziecięcy Dom Kultury, market oraz kilka punktów usługowych.

Obecnie Zakład Usług Miejskich prowadzi remont chodnika oraz wykonuje wygodną, szeroką ścieżkę rowerową z masy asfaltowej. Nawierzchnia chodnika zostanie wykonana z kostki betonowej. Wkrótce rozpoczną się również prace przy zmianie nawierzchni drogi. W ramach bieżącego utrzymania dróg Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wykona nową nawierzchnię asfaltową oraz utwardzi pobocza płytami ażurowymi.

- Realizowane prace to nasza odpowiedź na liczne wnioski mieszkańców Osiedla Słoneczne. Takie sygnały otrzymywałem bezpośrednio od ostrowczan, ale też przekazywała mi je radna z tego rejonu – pani Marta Woźnicka – Kuzdak. Po zakończeniu prac ten odcinek ulicy Siennieńskiej zmieni się w bezpieczny ciąg, zarówno dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Rozwiąże to główny obecnie problem komunikacyjny na tym osiedlu – uważa Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. – Wsłuchujemy się w głos naszych mieszkańców i w miarę możliwości staramy się rozwiązywać istniejące bolączki. Realizując duże inwestycje nie zapominamy o mniejszych działaniach, które decydują częstokroć o codziennym komforcie życia.