Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński wraz z prezydentem Starachowic Marek Materek oraz wiceprezydentem Skarżyska-Kamiennej Andrzejem Brzezińskim

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, prezydent Starachowic Marek Materek i wiceprezydent Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński podpisali umowę partnerską dotyczacą wzajemnej współpracy. Samorządowcy podkreślali, że wspólny głos w tej części województwa będzie brzmiał zdecydowanie silniej, stąd taka właśnie decyzja. Umowa partnerska została zawarta pod kątem nowego okresu programowania 2014-2020. Przy ubieganiu się o środki unijne każde miasto będzie odpowiedzialne za swój wkład, zaś aplikować będą o te środki wspólnie jako aglomeracja.

Podpisana umowa dotyczy także strategii niskoemisyjnej, multimodalnej mobilności miejskiej i infrastruktury edukacyjnej i społecznej.