Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

W Ostrowcu Świętokrzyskim uroczyście obchodzono Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, połączony z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Nie zapomniano o osobach pracujących w tym zawodzie, a także czytelnikach, również tych najmłodszych.

8 maja br. w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu odbyło się spotkanie z udziałem osób na co dzień pracujących w bibliotekach miejskich i szkolnych. Uczestniczyli w nim, m.in.: prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, wiceprezydent Marzena Dębniak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbieta Pomiankiewicz, wicedyrektor Paweł Górniak, dyrektor BWA Jolanta Chwałek.

– Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, dziękuję Państwu za serdeczność, zaangażowanie i profesjonalizm w kontakcie z czytelnikami i krzewienie w nich miłości do literatury. Składam również na Państwa ręce życzenia satysfakcji i przyjemności z wykonywanej pracy, życzliwości i sympatii czytelników, nieustającego entuzjazmu i kreatywnych pomysłów w dziele popularyzacji czytelnictwa, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i codziennego uśmiechu – mówił prezydent Jarosław Górczyński.

Prezydent zwracając się do bibliotekarzy wspominał również o zmianach jakie nastąpiły na przestrzeni ostatnich lat w pracy bibliotekarzy, a także tym co czeka środowisko jeszcze w bieżącym roku, kiedy otwarty zostanie Ostrowiecki Browar Kultury, gdzie swą siedzibę znajdzie m.in. Miejska Biblioteka Publiczna.

- Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywają się pod hasłem „DoWolność czytania”, które z jednej strony nawiązuje do tego, iż czytelnik ma obecnie wybór nośników, z których może korzystać, a także do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości- przypominała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Elżbieta Pomiankiewicz.

Z okazji święta bibliotek nie zapomniano o czytelnikach, bowiem odbyły się dwa spotkania autorskie. W Czytelni Głównej przy ul. Wardyńskiego z miłośnikami swych dokonań literackich spotkali się: Agnieszka Walczak-Chojecka autorka bardzo poczytnych powieści obyczajowych oraz Jacek Piekara, jeden z najpopularniejszych pisarzy literatury fantasy.

O święcie nie zapomniano również w gminnych placówkach oświatowych, m.in. w Publicznym Przedszkolu Nr 19 zorganizowano spotkanie z bibliotekarzami: Barbarą Pawelec i Edytą Wojtiuk Wołodkiewicz oraz konkurs dla najmłodszych czytelników na najpiękniejszą eko- książkę.