Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

W sobotę 19 maja o godzinie 11.00 Kinie Etiuda rozpocznie się koncert „Simply the best of Ostrowiec – po prostu najlepsi z Ostrowca”. Angielskie przeboje w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Ostrowca będą towarzyszyły podsumowaniu Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Yes I Can”, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

- Konkurs „Yes I Can” trwał w naszych szkołach od listopada 2017 roku i zakończył się 15 maja br. W sumie wzięło w nim udział ponad 700 uczniów, a w sobotnim podsumowaniu weźmie udział 231 osób, wśród których znajdować się będzie 21 laureatów w siedmiu kategoriach wiekowych” - informuje Marta Dobrowolska – Wesołowska, Koordynator Konkursu z ramienia Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

- Sobotni koncert galowy jest doskonałą okazją na prezentację talentów wokalnych naszej młodzieży, jak również dowodem na to, iż język angielski nie jest dla nich językiem obcym - podkreśla Prezydenta Miasta Jarosław Górczyński. - Udowodnili to również finaliści Konkursu „Yes I Can”. Jestem dumny z osiągniętych przez nich wyników. Stanowią one potwierdzenie dobrze dobranych strategii uczenia i nauczania języków obcych w naszych placówkach.

Przypomnijmy, iż Miejski Konkurs Języka Angielskiego nie jest jedyną inicjatywą językową Gminy. Po raz kolejny, na przełomie maja i czerwca br., uczniowie ostrowieckich gimnazjów, jako jedyni w Polsce, otrzymają szansę bezpłatnego uzyskania certyfikatów językowych z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego.

Organizatorzy sobotniego koncertu serdecznie zapraszają mieszkańców miasta do Kina Etiuda i wspólną zabawę w rytmach utworów znanych z list przebojów oraz wspólne wykonanie piosenki Tiny Turner „Simply the best” („Po prostu najlepsi”) na zakończenie koncertu.