Upał

Data utworzenia 2019-06-25 11:30:05Ważne do 2019-06-26 19:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałachPrzejdź do całości

Nabór kandydatów na ławników na kadencję 2020 - 2023 - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

"Ostrowieckie targowisko jest liderem i największym placem targowym w całym województwie i o ten stan rzeczy zamierzam dbać, a nawet stale zwiększać potencjał i warunki, w jakich funkcjonują tu handlujący i robią zakupy nasi mieszkańcy. Takie inwestycje to także wyraz szacunku dla setek samozatrudniających się osób, które z prowadzonej tu działalności utrzymują swoje rodziny" - uważa Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

IMG 0601

Miniony czwartek był pierwszym dniem, kiedy klienci mogli kupić, a handlujący sprzedać, swoje towary rolno –spożywcze w nowo wybudowanej przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski Hali Targowej o nazwie „Mój Rynek”.

Hala dedykowana jest pod sprzedaż produktów rolnych i spożywczych i takich sprzedawców możemy się w tym miejscu spodziewać. Jest ona zlokalizowana na Targowisku Miejskim przy ulicy Słowackiego.

- Ta inwestycja to ukłon w stronę osób, które handlują, a także w stronę niezliczonej rzeszy osób, która tak chętnie robi zakupy na targowicy - mówi prezydent Jarosław Górczyński. Rozwiązanie w postaci hali poprawi komfort handlu. Targowisko Miejskie w Ostrowcu Świętokrzyskim to największy tego typu rynek w tej części Polski, dlatego też należy dbać, aby się rozwijał.

Prezydent zadeklarował budowę kolejnych tego typu hal, a także dróg, które usprawnią komunikację w tej części miasta.

- Realizując tę inwestycję sięgnęliśmy po środki z PROW-u, gdyż chcemy wspierać rolników z województwa świętokrzyskiego - mówi Mariusz Kosiarz, dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwsze dni pokazują, że wiata spełnia pokładane w niej oczekiwania, o czym mówią zarówno handlujący, jak i kupujący.

Cała inwestycja polegała na budowie wiaty handlowej pod potrzeby promocji i sprzedaży produktów rolno -spożywczych pod nazwą "Mój Rynek" wraz z elektrownią fotowoltaiczną i towarzyszącą infrastrukturą techniczną: utwardzeniem i oświetleniem placu, budową parkingu na 30 miejsc postojowych, zapleczem sanitarnym, a także kanalizacją deszczową. Powierzchnia handlowa wewnątrz wiaty wynosi 1.054,50 m kw. - 61 miejsc handlowych, zaś powierzchnia handlowa na zewnątrz wiaty wynosi 108,00 m kw.