Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Wakacje na Rawszczyźnie

Pływalnia Rawszczyzna zaprasza do skorzystania z kursów nauki pływania dla dzieci i młodzieży. Pierwszy kurs już się rozpoczął, a kolejne zaplanowano na 9 lipca i 23 lipca. Każdy z nich będzie obejmował dziesięć 45-minutowych zajęć organizowanych w ciągu dwóch tygodni od poniedziałku do piątku. W kursach mogą wziąć udział dzieci urodzone co najmniej w 2012 roku, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Koszt jednego kursu to 70 złotych dla mieszkańców Gminy Ostrowiec Świętokrzyski i 140 zł dla pozostałych osób. Co ważne, jest to koszt całkowity uczestniczenia w zajęciach, ponieważ nie trzeba nabywać dodatkowo biletu wstępu na basen. Zapisy przyjmowane będą wyłącznie osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna. Przy zapisach należy okazać dokument dziecka i wykupić karnet.

Dodatkowo w okresie wakacji dzieci i młodzież mogą korzystać z basenu krytego w promocyjnej cenie 4 zł za godzinę. Bilet ten obowiązywać będzie w godzinach 8.00-16.00.

 

Wakacje na Gutwinie

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizowane będą zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Będą się one odbywać w cyklach tygodniowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności –w tym m.in. zajęcia biegowe w terenie, na sprzęcie pływającym, na boiskach piaszczystych, turystyka rowerowa. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć będzie dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy „woprówce”) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

 

Wakacje na Orliku

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 na Orliku Ogrody odbywać się będą zajęcia rekreacyjno - sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu będą mogli poznać różne dyscypliny sportu, a także wziąć udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych. Od 9 do 20 lipca rozgrywany będzie VIII Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Orlik Ogrody, a od 10 do 12 sierpnia Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR.

 

Wakacje w Strefie Kibica

Mimo, że biało-czerwoni odpadli z Mistrzostw Świata Miejskie Centrum Kultury zaprasza do Strefy Kibica zlokalizowanej na ostrowieckim Rynku na śledzenie mundialowych meczy, które wchodzą w decydującą fazę. Tutaj w milej atmosferze będzie można zobaczyć wszystkie spotkania, aż po finał, zaplanowany na 15 lipca.

 

Wakacje w „Etiudzie”

Już tradycyjnie w okresie wakacji kino „Etiuda” zaprasza młodych widzów na codzienne seanse już od godzin przedpołudniowych. Z myślą o nich obecnie można zobaczyć premierowe „Uprowadzonej księżniczki”, „Kuby Guzika” i „Wyszczekanych”. Na 13 lipca br. zaplanowano premierę największego hitu tegorocznych wakacji „Iniemamocnych 2”. W kolejce czekają ponadto premiery filmów tj.: „Ant-Man i osa”, „Książę Czaruś”, czy „Młodzi Tytani: Akcja!”.

Obowiązuje promocja wakacyjna: na seanse dopołudniowe do godz.12. Bilety w specjalnej cenie: 16zł.-3D oraz 12zł.-2D. Wszystkie filmy animowane są wyświetlane w polskiej wersji językowej.

Szczegółowe informacje na internetowej stronie kina www.kino.etiuda.o-c.pl

Wakacje z BWA

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza w lipcu i sierpniu w każdy wtorek i czwartek na zajęcia plastyczne pt „Mapa Skarbów” i „ Papierowe Zoo”( do wyboru). Uczestnicy warsztatów w ramach kolektywu artystycznego uczestniczyć będą w zabawie twórczej, podczas której sześcioosobowe zespoły stworzą Mapę Skarbów i Zoo. W oparciu o ustalenia zespołu, każdy z uczestników wykona swój kolorowy moduł, po czym moduły zostaną połączone w gotową mapę/ zoo. Młodzi artyści wykorzystają malarsko-graficzne materiały plastyczne w postaci papieru, farb wodorozpuszczalnych, stempli, kolorowych pisaków i in.

Uczestnicy warsztatów zostaną oprowadzeni po obecnej wystawie malarstwa ostrowieckiej artystki Moniki Misztal. Biuro Wystaw Artystycznych zapewnia materiały plastyczne dla wszystkich uczestników warsztatów. Koszt warsztatów plastycznych: 7 zł/osoba. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu i potwierdzenie dostępności miejsc pod nr tel. 41 263 20 48.

 

Wakacje spacerowo

W okresie wakacyjnym BWA zaprasza również na edukacyjny spacer dotyczący żydowskiej przeszłości Ostrowca Św. Ideą „SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często zapomnianych faktów z jego historii a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń. Wiedza przekazywana na spacerze ma także na celu kształtowanie postaw tolerancji dla innych kultur. Podczas zajęć w plenerze młodzież szkolna pozna mało znane fakty z historii Ostrowca miasta a także uzyska podstawowe informacje o kulturze żydowskiej.

Spacer rozpoczynamy pod Pomnikiem Żydów Ostrowieckich przy ul. Starokunowskiej, a kończymy w Rynku. Po drodze zatrzymujemy się m.in. w miejscu po synagodze, w dawnej dzielnicy żydowskiej czy na kirkucie. Przewodnik przybliża dawny wygląd i funkcję danej lokalizacji, oraz prezentuje sylwetki ważnych ostrowieckich obywateli pochodzenia żydowskiego. Opisy wzbogacone są o unikatowe zdjęciach prezentowe na planszach. Czas trwania spaceru to około 1,5 godziny (istnieje możliwość dostosowania czasu do potrzeb grupy). Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł/osoba

Spacer prowadzi Wojtek Mazan – fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny. Pracownik BWA Ostrowiec. Od lat prowadzący bloga „Żydowski Ostrowiec” www.zydowskiostrowiec.blogspot.com

 

Wakacje z biblioteką

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim już tradycyjnie w okresie wakacji zaprasza na cykl spektakli teatralnych adresowanych do najmłodszych. Już 12 lipca 2018 o godz.10 . Teatr Maska z Krakowa,, Pod starym Wawelem przygód bez liku” oraz 24 lipca 2018 g.10. Teatr Duet z Krakowa ,,Doktor dzięcioł”. Wstęp wolny.

Przedstawienia przeznaczone są dla dzieci w wieku do 9 lat. Zaplanowane są jako spektakle plenerowe (park, ogród przy Bibliotece). Dokładne miejsca ich odbywania będą publikowane na stronach internetowych Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Urzędu Miasta. Przy niesprzyjającej pogodzie będą odbywać się w czytelni biblioteki.

Ponadto MBP zaprasza na zajęcia świetlicowe (Filia nr 1 ul. Sienkiewicza 65//15 czwartki od godz.10.00) – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne i literackie (dokładne informacje pod tel. 41 2627087) oraz zajęcia dla grup zorganizowanych (ze świetlic środowiskowych, półkolonii, przedszkoli) – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne i literackie (lipiec- sierpień / w terminach ustalanych indywidualnie z zainteresowanymi placówkami (dokładne informacje pod tel. 41 2627087).