Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W miniony weekend w amfiteatrze w Parku Miejskim odbyła się już dwunasta edycja Festiwalu Wielki Ogień, który poświęcony jest pamięci pochodzącej z Ostrowca Świętokrzyskiego Miry Kubasińskiej. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Pierwszego dnia od godziny 14 odbywały się występy konkursowe. Wieczorem, w roli gwiazdy na dwunastej odsłonie, zagrał Omni mOdO - laureat głównej nagrody poprzedniej 11. Wielkiego Ognia, a następnie Bright Orphidia.

Po sobotnich i niedzielnych przesłuchaniach konkursowych jury w składzie Andrzej Chochół, Marcin Bracichowicz, Cezary Mielko i Marek Wiernik postanowiło przyznać nagrodę główną w wysokości 5 tysięcy złotych zespołowi Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego. Drugą nagrodę (3 tysiące złotych) otrzymał duet Pola Chobot i Adam Baran. Nagrodę za cover utworu z repertuaru Miry Kubasińskiej (5 tysięcy złotych) przyznano zespołowi The Kroach z Sulejówka, który w metalowej konwencji wykonał największy hit Breakautów "Poszłabym za tobą". Gitarzysta i wokalista tej grupy Jan Popławski otrzymał nagrodę indywidualną w wysokości tysiąca złotych. Tyle samo trafiło do zespołu Stonage Full Of Sun, który został laureatem nagrody publiczności.

Dużym powodzeniem cieszył się drugi dzień 12. Festiwalu „Wielki Ogień”, a koncert zespołu Pidżama Porno przyciągnął tłumy fanów.