Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

 Treść

Sierpień z Miejskim Centrum Kultury

„Kultura w Centrum” to nowy cykl weekendowych wydarzeń artystycznych i rekreacyjnych, jakie przez cały sierpień i na początku września organizuje Miejskie Centrum Kultury. Oczywiście przestrzenią spotkań w tytułowym Centrum jest Rynek naszego miasta. Każdy sierpniowy weekend to „Seanse Nocy Letniej” czyli kino plenerowe z ofertą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Najmłodsi obejrzą „Królewnę Śnieżkę (4 sierpnia o 17.30), „Ryśka Lwie Serce” (5 sierpnia o 17.30, „Dzielnego Koguta Mańka(11 sierpnia o 17.30) oraz „Balerinę”(12 sierpnia o 17.30). Seanse dla dorosłych odbędą się w te same dni (ale o 20.00) i obejmą „Boską Florence”, „Światło między oceanami”, „La La Land” i „Piłkarski poker”. W przerwach między seansami ze swoimi recitalami wystąpią soliści Studia Wokalnego Pandora z MCK (Wiktoria Wójcik, Piotr Mazur, Urszula Czerwiec, Matylda Szklarska, Ewa Goworowska, Viktoria Pongowska, Martyna Cieśla i Kamila Szemraj). W sobotę 18 sierpnia i niedzielę 26 sierpnia Rynek będzie scenerią rodzinnych pikników oraz koncertów organizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wystąpią Bogdan Trojanek&Terne Roma (18.08 o 20.00) oraz Abba Show (26.08 o 20.00).Niedziela 19 sierpnia to kolejne spotkanie z animacjami grupy Toja. W sobotę 25 sierpnia na Rynku odbędzie się potańcówka przy muzyce Kapeli Sołtysa z Wąchocka, a 30 sierpnia rozpoczną się mające trwać do 1 września plenerowe warsztaty Teatru Teorikon z MCK.

Miejskie Centrum przygotowuje też dla ostrowczan wspaniałą koncertową niespodziankę na zakończenie wakacji.

 

Sierpień 2018 z MOSiRem

Akcja „Wakacje 2018 z MOSiRem” osiągnęła półmetek. Lipiec upłynął m.in. pod znakiem kursów pływackich dla dzieci i młodzieży organizowanych na Pływalni Rawszczyzna, czy turnieju piłkarskiego na Orliku. W drugiej części wakacji też nie powinno zabraknąć atrakcji.

 

Sierpień na Rawszczyźnie

W lipcu Pływalnia Rawszczyzna zaprosiła do korzystania z kursów nauki pływania dla dzieci i młodzieży. W trzech wakacyjnych turnusach swoje umiejętności pływackie podniosło około 200 osób, a koszt dwutygodniowego kursu dla mieszkańców Ostrowca Św. wynosił zaledwie 70zł.

W okresie wakacji dzieci i młodzież mogą korzystać z basenu w promocyjnej cenie, wynoszącej tylko 4 zł za godzinę. Bilet ten obowiązuje w godzinach 8.00-16.00.

Sierpień na Gutwinie

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizowane są zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Odbywają się one w cyklach tygodniowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13 i bierze w nich udział ok. kilkanastu osób dziennie. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności - zajęcia biegowe w terenie, na sprzęcie pływającym, na boiskach piaszczystych, turystykę rowerową, czy w parku linowym. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć jest dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy „woprówce”) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

 

Sierpień na Orliku

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 na Orliku Ogrody odbywają się zajęcia rekreacyjno - sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu poznają różne dyscypliny sportu, a także biorą udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych. Zajęcia cieszą się dużą popularnością. Codziennie bierze w nich udział ok. kilkudziesięciu osób.

Od 10 do 12 sierpnia na Orliku Ogrody rozgrywany będzie Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR. W turnieju mogą wziąć udział zespoły szkolne, reprezentacje osiedli, dzielnic lub luźno ze sobą powiązanych grup znajomych. Turniej rozgrywany będzie w kategorii Open – bez podziału na kategorie wiekowe i płeć. Drużyna musi zgłosić do rozgrywek co najmniej sześciu zawodników, przy czym skład nie może przekraczać dziesięciu graczy.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR ul. Świętokrzyska 11 u instruktora na Orliku Ogrody oraz drogą elektroniczną biuro@mosir.ostrowiec.pl. Termin składania zgłoszeń do turnieju upływa 8 sierpnia 2018r. Tego samego dnia o godz. 14.00 na terenie Orlika odbędzie się spotkanie z kapitanami zgłoszonych ekip.

 

Teatralny sierpień z biblioteką

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim zaplanowała na sierpień dwa spektakle teatralne adresowane do najmłodszych. Już 6 sierpnia (poniedziałek) o godz. 10.00 Teatr Maska z Krakowa zaprasza na spektakl pt. „To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo”. Natomiast 27 sierpnia (poniedziałek) o godz. 9.30 Teatr Blaszany Bębenek z Trzebini zaprezentuje spektakl pt. „Piraci i Wyspa Skarbów ”.

Przedstawienia przeznaczone są dla dzieci w wieku do 9 lat. Zaplanowane są jako spektakle plenerowe (park, ogród przy Bibliotece). Dokładne miejsca ich odbywania będą publikowane na stronach internetowych Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przy niesprzyjającej pogodzie będą odbywać się w czytelni biblioteki.

Ponadto MBP zaprasza na zajęcia świetlicowe - zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne i literackie (dokładne informacje pod tel. 41 2627087)