Informacja dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych - zmiana w związku z telefonami

Piknik ekologiczny promujący selektywną zbiórkę odpadów i recykling odbył się w minioną sobotę na ostrowieckim Rynku. Organizatorzy – Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, firma Remondis, ZUO „Janik”, Miejskie Centrum Kultury oraz Eko – Punkt przygotowali mnóstwo atrakcji. W programie były między innymi występ zespołów: „Recykling Band”, „Na Maxa”, pokaz szczudlarzy i nauka chodzenia na szczudłach, występ tancerzy ze Szkoły Tańca „Progres” oraz gry, konkursy i zabawy. Za każde 10 kilogramów makulatury przyniesione na piknik można było dostać sadzonkę krzewu lub innej rośliny ozdobnej.

– Recykling sprawdza się, ale nie możemy poprzestać na tym co do tej pory osiągnęliśmy- mówi dyrektor ostrowieckiego oddziału firmy Remondis Hubert Januszewski. – Potrzebny jest pewien przełom, ponieważ segregacja odpadów stanie się koniecznością. Pewnym takim przełomem jest zatrudnienie presegregatora lub ekodozorcy, który opiekuje się kilkoma altankami śmietnikowymi i dokonuje tam prawdziwej selekcji. Taki projekt jest realizowany przez Ostrowiecką Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Zakład Usług Miejskich. Stawiamy na edukację. Za kilka lat będziemy musieli segregować nowe odpady jak np. tworzywa sztuczne oraz inne produkty, które będą musiały być segregowane lub powtórnie wykorzystane.

Do akcji promującej segregację odpadów dołączyło się miasto.

– Gospodarka odpadami i segregacja to jedno z najważniejszych zadań, jakie mieszkańcy powinni spełniać. Wtedy Ostrowiec Świętokrzyski będzie czystym miastem - mówiła przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Irena Renduda – Dudek.

Podczas imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pn. „Drugie życie produktów – wykonanie przedmiotu użytkowego z odzyskanych surowców", przeprowadzonego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski w ramach zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM”.

W konkursie wzięło udział 101 przedszkolaków z naszego miasta, którzy zaskoczyli członków komisji swoją inwencją i kreatywnością. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Przyznano 12 wyróżnień (gry edukacyjne) i 3 nagrody główne (zestawy klocków LEGO oraz gry edukacyjne).

Lista laureatów:

I miejsce - Alan Boleń „Plac zabaw”, PP 19