Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

 

Ostatnie weekendy w Ostrowcu Świętokrzyskim to prawdziwy wysyp pikników i osiedlowych festynów organizowanych przez lokalne społeczności. Tylko w ostatni odbyły się one m.in. na Polnej (PSP Nr4), Kuźni, Kolonii Robotniczej, Osiedlu Słonecznym, czy Ludwikowie.

Ten ostatni został zorganizowany w ogrodzie Przedszkola Publicznego Nr 5, placówki, która w okresie wakacyjnym zmieniła swój wygląd.

- Niedawno zakończyły się prace związane z naprawą stropodachu, została odnowiona elewacja dzięki czemu nasze przedszkole jest bardzo kolorowe- mówiła Jolanta Jeruzal, dyrektor PP Nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Za co chcę złożyć ogromne podziękowania dla władz miasta na ręce prezydenta Jarosława Górczyńskiego, wiceprezydent Marzeny Dębniak oraz przewodniczącej Rady Miasta, Ireny Rendudy Dudek. Zmieniło się też ogrodzenie przedszkola, a w alejce mamy zupełnie nowe ławeczki, a także pojawiły się pergole oraz urządzenia zabawowe dla przedszkolaków.

Obecni na pikniku prezydent Jarosław Gorczyński, nie krył zadowolenia z tego, że zlokalizowane w tej części placówki oświatowe, zarówno przedszkolna, jak i szkoła podstawowa, tak świetnie się rozwijają.

- Cieszę się, że te ośrodki mają spora grupę osób, które zabiegają o to, aby nie szczędzić środków na ich rozwój. Sami mieszkańcy też są aktywni, co najlepiej widać poprzez zaangażowanie w inicjatywy w ramach Budżetu Obywatelskiego- uważa prezydent Jarosław Górczyński.