Nabór kandydatów na ławników na kadencję 2020 - 2023 - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Początek listopada to szczególny czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy od nas odeszli. Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni szczególnej refleksji nad życiem i przemijaniem, to moment roku, kiedy modlimy się zarówno za bliskich, krewnych, jak i za dalszych - znajomych i nieznajomych. Czasami zapominamy o niektórych, bo tyle lat już minęło, bo to tylko znajomi, bo to obcy... A przecież życie wielu z nich było, jest i będzie dla nas wzorem do naśladowania.

Tradycją stało się, że Prezydent Miasta odwiedza groby osób zasłużonych dla ostrowieckiego samorządu. W tym roku, w wigilię Wszystkich Świętych Prezydent Jarosław Gorczyński wraz z Sekretarz Miasta Anną Niedbałą zapalili znicze na grobach m.in. pierwszego po odzyskaniu niepodległości burmistrza Kazimierza Zapałowskiego, doktora Jana Głogowskiego, który po swojej bezpotomnej śmierci prawie swój cały majątek przekazał miastu i jego mieszkańcom oraz na grobie ostatniego burmistrza i pierwszego prezydenta Ostrowca, posła na Sejm RP Adama Mrozowskiego.