Burze z gradem

Data utworzenia 2019-06-20 07:57:39Ważne do 2019-06-20 22:30:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z grademPrzejdź do całości

Nabór kandydatów na ławników na kadencję 2020 - 2023 - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego radni jednogłośnie opowiedzieli się za - zaproponowanym przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego - nie podnoszeniem stawek podatków lokalnych. Na dotychczasowym poziomie pozostały podatki od nieruchomości oraz środków transportowych.

- Po wielu analizach podjęliśmy decyzję o nie podnoszeniu tych opłat - mówi prezydent Jarosław Górczyński. Od czterech lat staramy się nie zwiększać podatków lokalnych, przez co być, jako samorząd, być wiarygodnym partnerem dla biznesu. Nie ukrywam, że jest to dla nas duży wysiłek, bo równocześnie chcemy inwestować, ale także spłacać zadłużenie.

Ostrowiec Świętokrzyski porównując się z innymi miastami w regionie świętokrzyskim tj. Kielce, Skarżysko - Kamienna, czy Starachowice wypada pod względem polityki podatkowej bardzo dobrze. Na tym nie koniec dobrych wiadomości, bowiem nasze miasto jest liderem w skali najniższych zadłużeń w regionie.

- Na koniec 2019 r. Starachowice zamkną się kwotą 63 mln. zł długu, Sandomierz 32 mln zł., Skarżysko Kamienna 82 mln. zł, zaś Kielce kwotą aż 991 mln. zł długu. My mamy ambicje aby na koniec przyszłego roku nasz dług wynosił 14 mln zł, co stanowi 5,6 proc. ogólnej skali budżetu - deklarował prezydent Jarosław Górczyński.

Podczas sesji radny Marcin Marzec zaakcentował, że pomimo zamrożenia stawek podatków lokalnych nastąpił wzrost bazy podatkowej.

- Widzimy wzrost kwot będących następstwem poboru podatku od nieruchomości, a także podatku od osób fizycznych - mówił radny Marcin Marzec.