Kilkaset laptopów, tablice, projektory multimedialne, urządzenia wielofunkcyjne trafiły do 8 ostrowieckich szkół, dzięki realizacji przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski kolejnego etapu projektu „Nowoczesna szkoła”. Na jego przeprowadzenie ostrowiecki samorząd pozyskał blisko 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Dzisiaj finalizujemy kolejny etap projektu „Nowoczesna szkoła”, który rozpoczął się od modernizacji szatni PSP Nr3, a następnie wykonano platformę przyschodową dla osób niepełnosprawnych oraz nowoczesne boisko wielofunkcyjne w PSP Nr 14 - wylicza prezydent Jarosław Górczyński. Właśnie zakupiliśmy 476 laptopów dla uczniów, 27 laptopów dla nauczycieli oraz kilkadziesiąt tablic i projektorów multimedialnych, a także urządzenia wielofunkcyjne.

Prezydent Jarosław Górczyński wraz z Jadwigą Dadią uczestniczył w specjalnej lekcji matematyki przeprowadzonej z wykorzystaniem nowo przekazanych pomocy.

Trzeba pogodzić nowoczesność z tradycją . Dzisiaj jesteśmy na lekcji matematyki, ale te multimedialne pomoce będą przydatne na zajęciach językowych, czy w nauce geografii, albo historii. Mogą korzystać z tego wyposażenie nie tylko dzieci klas IV-VIII, ale także I-III.-mówi nauczyciel matematyki i informatyki Dorota Sitarska.

Cały projekt „Nowoczesna szkoła”, który opieka na kwotę 5, 4 mln złotych został podzielony pomiędzy wszystkie ostrowieckie szkoły podstawowe. W ramach jego realizacji zostaną jeszcze zakupione mikroskopy, teleskopy, wizualizery, a także aparaty fotograficzne oraz w multimedia zostaną wyposażone pracownie językowe. Powstanie również nowoczesne boisko przy PSP Nr 4, a hala sportowa i łazienki w PSP Nr 14 przejdą kompleksową modernizację.