Burze z gradem

Data utworzenia 2019-06-20 07:57:39Ważne do 2019-06-20 22:30:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z grademPrzejdź do całości

Nabór kandydatów na ławników na kadencję 2020 - 2023 - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

60 rodzin odpowiedziało na zaproszenie prezydenta Jarosława Górczyńskiego i uczestniczyło już w piątej edycji „Mlecznej Gali”. Dwa razy do roku w Ostrowcu Świętokrzyskim samorząd uroczyście wita małych mieszkańców miasta. Tym razem w Centrum Kształcenia Ustawicznego przedsięwzięcie zorganizowano dla dzieci urodzonych między majem, a sierpniem 2018 roku, ich rodziców i dziadków.

Z wykładem wystąpiła neurologopeda, doktor Ewa Winnicka, która mówiła między innymi o zaburzeniach odżywania u najmłodszych oraz sposobach na radzenie sobie z tym problemem.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie „prezydenckich wyprawek”, które tym razem włodarz miasta przekazał w towarzystwie radnej Bożenny Morycińskiej.

- Przy okazji tego spotkania chcę podziękować rodzicom, dziadkom i wszystkim, którzy pomagają w wychowaniu dzieci- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Nie zapominajmy, że wychowanie odbywa się przede wszystkim w rodzinie, a szkoła może jedynie pomóc. Cieszy mnie to, że coraz więcej rodzin z innych miejscowości decyduje się zamieszkać w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tu kupują mieszkania i tu posyłają swoje dzieci do szkół.