Burze z gradem

Data utworzenia 2019-06-20 07:57:39Ważne do 2019-06-20 22:30:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z grademPrzejdź do całości

Nabór kandydatów na ławników na kadencję 2020 - 2023 - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 W miniony poniedziałek Prezydent Miasta Jarosław Górczyński wręczył stypendia i dyplomy dla uczniów ostrowieckiej „Jedynki”, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce lub mogli się pochwalić osiągnięciami sportowymi. Takie wyróżnienia otrzymało aż 102 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim odebrało.

W ostrowieckich szkołach podstawowych stypendia przyznawane są uczniom ze średnią ocen powyżej 5,2 oraz wzorowym zachowaniem. Uczniowie gimnazjów muszą uzyskać przynajmniej średnią 5,1. Wysokość stypendium wynosi 200 złotych na półrocze. Stypendia sportowe w klasach IV – VIII przyznawane są po jednym na każdą setkę uczniów w placówce. W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019, stypendia otrzymało 352 uczniów. Przeznaczono na nie 85 tysięcy złotych.

– Nauka to inwestycja, która procentuje w dorosłym życiu. Naszym zadaniem jest stworzenie ostrowieckiej młodzieży, jak najlepszych warunków i możliwości do nauki i rozwoju jej potencjału. To jest dla nas najważniejsze – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Uczestniczymy dzisiaj w bardzo przyjemnej uroczystości. Szkoła nr 1 jest wyjątkowa, ponieważ tutaj, aż 102 uczniów odbierze stypendia. W Ostrowcu Świętokrzyskim mamy bardzo zdolne dzieci i młodzież, którzy w oparciu o pracę z dobrymi pedagogami osiągają sukcesy. Gmina inwestuje w uczniów, zwiększamy ilość godzin nauki języków obcych, finansujemy certyfikaty z języków obcych, nasze szkoły czynne są w piątki po południu i w soboty do południa. W tym czasie organizowane są dodatkowe zajęcia. Od tego roku chcemy wyjść również z nową inicjatywą związaną z rozwojem uczniów w kierunku matematyki, logiki i analityki. Chcę podziękować pani dyrektor PSP nr 14 Katarzynie Goworek, która wyszła z inicjatywą tego pilotażowego programu. Będą też nowe programy w przedszkolach, uczące kreatywności i aktywności. Przypomnę, że nauczyciele, którzy osiągają sukcesy ze swoimi uczniami otrzymują dodatek motywacyjny w kwocie 1 tys. zł i tych pedagogów jest coraz więcej – dodał prezydent miasta.

Wyróżnieni uczniowie nie kryli dumy, podobnie jak ich rodzice i dziadkowie, którzy tłumnie przybyli na uroczystość.