Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

W miniony wtorek prezydent miasta Jarosław Gorczyński spotkał się w ostrowieckim magistracie z Ambasadorem Mołdawii - Panem Iuriem Bodrugą.

Rozmowy dotyczyły współpracy gospodarczej oraz możliwości eksportu produktów ostrowieckich firm na tamten rynek.

- Rozmawialiśmy o możliwościach współpracy i wymiany gospodarczej. Choć Mołdawia to kraj niewielki i wciąż z licznymi problemami społecznymi, to działają tam również prężne gałęzie gospodarki, jak np. przemysł winiarski. Co ważne jedna ostrowickich firm eksportuje już do Mołdawii swoje produkty, wykorzystywane w tej gałęzi gospodarki - mówi prezydent. – Takie spotkania to jeden z elementów budowania strategii marki gospodarczej Ostrowca Świętokrzyskiego. Zależy mi na tym, aby jak najwięcej produktów z logotypem pochodzącym z Ostrowca Świętokrzyskiego trafiało do krajów na całym świecie – podkreśla prezydent Jarosław Górczyński.

Mając na uwadze wcześniej nawiązane partnerstwa na szczeblu lokalnym, wtorkowa wizyta była również dobrą okazją do zacieśnienia stosunków między Ambasadą Republiki Mołdawii, a województwem świętokrzyskim.