Nabór kandydatów na ławników na kadencję 2020 - 2023 - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Z udziałem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, prezesów Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”- Mirosława Kaczmarczyka i Jerzego Kuźni, odbyło się uroczyste podsumowanie prac remontowych przy bloku numer 5 na osiedlu Ogrody.

Przy budynku został wykonany chodnik z kostki brukowej. Nowe są wejścia do klatek oraz schody na parking. Koło budynku został wybudowany nowy parking, na którym są wytyczone miejsca dla blisko 60 samochodów oraz próg zwalniający.

– Bardzo dziękujemy, że nasza spółdzielnia otrzymała pieniądze od pana prezydenta z programu rewitalizacji. Dzięki temu udało się wykonać tak wiele prac, bo chcę przypomnieć, że niebawem zakończymy kolejne na osiedlu Rosochy- powiedział prezes SM „Krzemionki”- Mirosław Kaczmarczyk.

Również prezydent Jarosław Górczyński dobrze ocenił wykorzystane fundusze.

– Cieszę się z tak doskonałej współpracy z Zarządem Spółdzielni. Z tych inwestycji korzystają mieszkańcy naszego miasta. Blok „piątka” jest wizytówką Spółdzielni. Widać, że sami mieszkańcy też się zmobilizowali i zadbali o ogródki - stwierdził włodarz miasta.

Remont przy bloku numer 5 został przeprowadzony w ramach projektu Rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego, z którego Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” otrzymała 800 tysięcy złotych.