Nabór kandydatów na ławników na kadencję 2020 - 2023 - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

 

Jubileusz 15-lecie istnienia Centrum Kształcenia Ustawicznego obchodzony był w miniony piątek w murach placówki. Wśród gości obecny był prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, świętokrzyski kurator oświaty oraz byli dyrektorzy CKU.

Dla nauczycieli i słuchaczy była to ważna uroczystość. Niewątpliwie przed 15 laty władze podejmując decyzję o powołaniu CKU wykazały się odwagą i doskonałym rozeznaniem oświatowego rynku. Obecnie CKU jest organizatorem licznych konferencji, wykładów, prelekcji, czy wyjazdów studyjnych, a absolwenci łatwiej znajdują pracę.

– To bardzo dobrze, że Centrum Kształcenia Ustawicznego uzupełnia ofertę edukacyjną dla osób, które chcą zdobywać wiedzę – mówił prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Proces uczenia się jest procesem ciągłym. Praktycznie przez całe życie chcemy i musimy zdobywać wiedzę. 15 lat to piękny jubileusz. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Centrum Kształcenia Ustawicznego.