Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

W środę 12 czerwca odbyła się gala finałowa podsumowująca 28edycję wyborów „Ucznia Roku” organizowanego przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim i Gazetę Ostrowiecką. Patronem plebiscytu był prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– Dzisiejsza uroczystość to wyjątkowa chwila – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Mamy w naszym mieście bardzo zdolnych młodych ludzi i z tego jesteśmy dumni. Nasi uczniowie mają ogromny potencjał. Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości będziecie błyszczeć w rożnych dziedzinach życia. To wasi nauczyciele, rodzice, dziadkowie wspierają i ukierunkowują Was. Kondycja oświaty w naszym mieście jest bardzo dobra. Jako miasto inwestujemy w infrastrukturę szkół, ale także w dodatkowe zajęcia dla uczniów jak np. nauka języków obcych i możliwość zdobycia certyfikatów. Jestem, dumy, że wielu z Was zdaje egzaminy i uzyskuje certyfikaty językowe. Z Ostrowca wywodzi się wielu olimpijczyków. Gratuluję uczniom, rodzicom, dziadkom i oczywiście nauczycielom.

W tym roku o tytuł „Ucznia Roku” ubiegali się: Wiktoria Wójcik, Jakub Lepiarz, Julia Kazimierska, Magdalena Oksińska, Bartosz Wieczorek, Amelia Nowak, Magdalena Dobrowolska,  Aleksandra Duda, Aleksandra Szala, Piotr Maj, Jan Soja, Kinga Komisarczyk, Maja Żywólko, Maja Piątkowska, Ewa Bielska, Patryk Petruczynik.

Z „Etiudy” na elektrycznych hulajnogach - nagrodach prezydenta Jarosława Górczyńskiego - wyjechali: Wiktoria Wójcik, Jakub Lepiarz, Bartosz Wieczorek oraz Aleksandra Szala.

W dorocznym plebiscycie „Gazety Ostrowieckiej” w tym roku bezkonkurencyjni okazali się: Aleksandra Duda (PSP Nr 14- 365 głosów) oraz Kinga Komisarczyk (PG Nr 5-327 głosów).

Wyróżniono również najlepszych olimpijczyków, najaktywniejsze samorządy, a także po trzech uczniów z każdej ze szkół.