Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

Wezbranie stany ostrzegawcze

Data utworzenia 2020-05-30 12:57:00Ważne do 2020-06-01 08:00:00

świętokrzyskie, Zlewnia Nidy, Czarnej Staszowskiej, Kamiennej oraz Koprzywiank (świętokrzyskie), wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczychPrzejdź do całości

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 

Prezydent Jarosław Górczyński w piątek odebrał nagrodę specjalną „Gmina 30-lecia Wolności RP” dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Stało się to podczas Wielkiej Gali „30 lat Wolności RP” w Warszawie.

Wręczenie specjalnych nagród towarzyszyło plebiscytowi Orły Polskiego Samorządu, który jest najbardziej cenionym przedsięwzięciem w środowisku samorządowym realizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu Regionów Samorządowa Marka Roku. Pokazuje i krzewi najlepsze wzorce funkcjonowania i rozwoju samorządów.

- Ta nagroda jest odpowiedzią na to, że na zewnątrz widać wszelkie zmiany, jakie zaszły w naszym mieście- powiedział prezydent Jarosław Górczyński. Dla mnie jest to wyróżnienie tym cenniejsze, że przyznawane przez środowisko pracodawców. Robimy wszystko, aby inwestować, podnosić komfort życia, a przy tym nie zadłużać miasta, co po tej nagrodzie widać, że jest dobrze obraną droga.

To prestiżowe wydarzenie w środowisku samorządowym cieszy się ogromnym uznaniem. Inicjatywa ta wskazuje i docenia dobre samorządowe wzorce, jak również buduje i umacnia pozycję samorządów jako silnych marek, potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju, aby tym samym uczynić lokalne ojczyzny nastawione na współpracę z mieszkańcami, przedsiębiorcami i inwestorami.

Przyznając Gminie Ostrowiec Świętokrzyski nagrodę „Gminy 30-lecia Wolności RP” Kapituła Konkursowa wybrana przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców brała pod uwagę całokształt działań władz samorządowych, które warunkowały rozwój Ostrowca Świętokrzyskiego zwłaszcza na przestrzeni ostatnich lat w następujących obszarach: ochrona środowiska, edukacja, ochrona zdrowia, wydarzenia kulturalne, polityka prorodzinna, inwestycje miejskie oraz rozwój gospodarczy miasta.